Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Faydalı Bilgiler ve Linkler

THS Mesleki Hukuk Rehberi
Başlıklar
Tebligat çıkarmak için adres tesbiti yapacağınız kişi SSK'lı olarak çalışıyorsa SSK'nın sitesinde interaktif uygulamalar kısmından kişinin kimlik bilgilerini girdiğinizde çalıştığı ilin plaka kodu, işveren numarası ortaya çıkar. Bu numara ile SSK il müdürlüğü ile icra müdürlüğü kanalıyla resmi yazı ile elde ettiğiniz bilgilere istinaden irtibata geçerek borçluya nokta atışı yapabilirsiniz.
İlgili konunun adresi: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=26231
(Bu bilgiyi gönderen üyemiz Sayın Trf.Müşaviri Aytekin'e teşekkür ederiz.)Bilindiği üzere Yargıtay, Bankalarca Mevduata Uygulanan En Yüksek Faiz kavramını "bankaların fiilen uyguladıkları en yüksek faiz olarak kabul ediyor" ve bu durum da Kıdem Tazminatları ile ilgili olarak icra takibi safhasında hangi oranda faiz uygulanacağı sorununu yaratıyor. Bu linkten T.C. Ziraat Bankasının 29.11.1994 tarihinden bu yana uyguladığı ve düzenli olarak güncellenen faizlerini temin edebilirsiniz.


Ankara Barosu üyesi Av. Tahir BÜYÜKTANIR tarafından hazırlanan 1086 sayılı HUMK'nda ve 6100 sayılı HMK'nda sürelere ilişkin karşılaştırmalı tabloyu linke tıklayarak Ankara Barosu sayfasında izleyebilirsiniz.
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan 2015 yılı Vergi Takvimine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.


TUİK tarafından oluşturulan Parasal Değerleri Güncelleme Aracına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Uygulama ile Ocak 1982'den itibaren herhangi bir tarihteki parasal değerin bugünkü veya istenen bir tarihteki karşılığının bulunmasına imkan veriyor. Uygulamanın verdiği raporun mahkemelerce hükme esas alınabileceği ve bilirkişi hesaplamasına gerek kalmayacağı belirtilmiş. Yapılan sorgu sonucunda oluşturulan belgenin internet sorgu adresi veriliyor ve ayrıca üretilen karekoduyla sorgulanmasına imkan tanınmış.
31866 okuyucu tarafından okundu.

Site yararlanma sözleşmemizin 1. maddesinde belirtilen "Türk Hukuk Sitesi içinde yer alan tüm bilgi ve dökümanlar amatör amaçlarla ve Türk Hukukçularına yararlı olması gayesiyle hazırlanmıştır. Her ne kadar bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve Site'den verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez." uyarımız bu sayfa için de aynen geçerlidir. Lütfen bu sayfada yer alan hiçbir bilgiyi doğruluğunu bizzat teyid etmeden kullanmayınız.

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04641795 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.