Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

red olan davadan sonra karşı tarafa tekrar boşanma davası açmak

Konuyu Kilitleyin
Old 06-12-2014, 18:58   #1
Konuk

 
İnceleme red olan davadan sonra karşı tarafa tekrar boşanma davası açmak

merhaba, eşimin şiddetli geçimsizlik nedeniyle açtığı boşanma davası red oldu, eşim tanık ve delil sunamadı benim tanık olan ailem eşim aleyhine şahitlik yaptılar, eşimin bana şiddet uyguladığını ve aldattığını söyledim ve deliller sundum. dava red oldu. ben eğer boşanma davası açmak istersem red olan davadaki haklılıklarıma, karşı tarafın aldatmasına dayanabilir miyim? eşimin açtığı boşanma davasından sonraki tarihlerde mahkeme devam ederken gelişen olaylar vardı darp raporu aldım ve eşim hakaret ve tehditten dolayı ceza aldı bunlara dayanabilir miyim?
Old 07-12-2014, 21:37   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Reddedilen davada ileri sürdüğünüz itirazlar ve boşanma davası açıldıktan sonraki olaylara dayalı olarak elbette boşanma davası açabilirsiniz.

Reddedilen davada eşinizin kusurunun tespit edilmiş olması,yine eşiniz aleyhındeki ceza yargılamaları davaya konu edilebilir.

Bir avukkattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 08-12-2014, 17:32   #3
Konuk

 
İnceleme red olan davadaki kusurlara dayanma

cevabınız için teşekkürler, eşimin red olan davasında eşimin beni aldattığını söyleyip bununla alakalı deliller sunmuştum ve boşanmak istemediğimi söylemiştim, eşimin beni aldattığını bile bile boşanmak istemeyişimden dolayı bu kez ben boşanma davası açtığım zaman affetmişim diye mi sayılır?
Old 09-12-2014, 08:56   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Kusurlu olan eşiniz tarafından açılan davaya itiraz hakkınızı kullanmanız ,affetme sayılmaz.Kusur kanıtlandığında siz bu kusura dayalı olarak karşı tarafa dava açabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Red Kararından sonra Tekrar Boşanma Davası ekrem200 Meslektaşların Soruları 15 09-01-2013 08:23
dersdest olan tedbir nafakası davası varken boşanma davası açmak erayssener Meslektaşların Soruları 3 06-09-2012 08:42
eşime karşı açtığım boşanma davasından vageçtim şimdi pişmanım tekrar dava açmak istiyorum fakat... Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 13-02-2011 20:41
Reddedilen iki boşanma davası sonrasında tekrar bir araya gelmeyen taraflar için yeniden boşanma davası açmak? Av.Ferit Barut Meslektaşların Soruları 7 08-11-2010 18:59
Davacı, tekrar boşanma davası açmak için ne yapmalı? av.knel Meslektaşların Soruları 7 03-03-2007 16:20


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03569102 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.