Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şu Anda Bu Sayfayı Okuyan Ziyaretçi: 1 (0 üye 1 konuk)
 

» Türk Hukuk Sitesi Hakkında
1997'den beri yayınlanan Türk Hukuk Sitesi, internetteki ilk Türkçe hukuk sitesidir.

Sitemiz ticari amaç taşımaz ve herkes için ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Site her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.

Site Hedeflerimiz:
 • Hukukçu meslektaşlarımızın meslek hayatlarını kolaylaştıran bir platform sunmak
 • Her meslekten hukukçuların ve hukuk sektöründe görev yapan tüm meslektaşlarımızın birbirleri ile iletişim olanaklarını zenginleştirmek
 • Türk Hukuk Sistemi içine bilgi teknolojilerinin girişini desteklemek ve arttırmak
 • Hukuka ve adalete özlem duyan ve hukuk üstünlüğü ortak paydasını paylaşan tüm hukukseverlere sığınacakları bir liman olmak
 • ve böylece kendi ölçülerinde "Adalet" idealine katkıda bulunmak.
Site İlkelerimiz:
 • Türk Hukuk Sitesi (THS) "Hukuk" ve "Adaleti" diğer tüm değerlerin üstünde kabul eder.
 • Sitenin doğası gereği hukuka saygısızlığa veya aykırılığa tahammül edilmez. Site "kuralcı"dır.
 • Site diğer internet sitelerinin aksine yeni üye seçiminde nicelikle değil, nitelikle ilgilidir ve sitenin ilkelerine saygılı, sitenin felsefesini benimsemiş konuklarımızın üye olması ve özel bir kulüp havasında siteden yararlanması arzulanmaktadır.
 • THS her ne şekilde olursa olsun politika ile ilgili değildir. Adalet ve Hukuk her değerin olduğu gibi politikanın da üstündedir ve ne kadar masum, iyi niyetli veya çoğunlukça kabul gören nitelikte olursa olsun politik düşüncelerle yoğrulmuş bir adalet lekelenmiş bir adalettir. Bu nedenle Site olayların sadece hukuki yönü ile ilgilidir, ima yollu dahi olsa politikayla veya dinle ilişkili mesajlara kapalıdır, bu konuların da ancak bilimsel hukuki yorumları ile ilgilidir. THS platformlarında siyasi mesajlara, görüşlere izin verilmez, bu tip mesajlar sitede barındırılmaz.
 • Site amaçlarına ulaşırken bir hukuk sitesine ve hukukçuya yaraşır bir üslup kullanmayı benimser, gerek site içindeki sayfalarda, mesajlarda, yaratılan içerikte veya sitenin iletişim platformlarında bir hukukçu tarafından "kabul edilemez", "nezaketsiz", "saygısız", "kırıcı", "gereksiz sert", "alaycı", "küçük gören" veya "hakaret niteliğinde" kabul edilecek üslup kullanmaz, kullanılmasına müsaade etmez.
 • THS saygın, ilkeli, bilimsel, ciddi ve düzeyli bir çizgi takip eder.
 • THS, üyelerinin dayanışma, yardımlaşma, birlikte üretme ve dostluk duygularını pekiştirmeye ve arttırmaya çalışır, üyeler arası kırgınlık, kızgınlık, kamplaşma, siyasi kutuplaşma oluşmasına izin vermez.
 • THS, forum alanlarda yazışan üyelerinden "hukukçu cüppelerini" üzerlerinde taşımalarını, bildirilen görüş ve yorumların dil, içerik, gerekçeler, dayanak yönünden hukukçuya yaraşır olmasını bekler. Özensiz, gerekçesiz, gayrı ciddi, hukukçu ağırlığını taşımayan görüş ve mesajlar mesleki forumlarda barındırılmaz.
Site telif hakları, forum kuralları, site yararlanma şartları ve çekincelere ilişkin dökümanları bu linkte bulabilirsiniz.

Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır.
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02650189 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.