Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocam bana ait herseyi istiyor, kendisi hicbirsey vermiyor.

Konuyu Kilitleyin
Old 27-04-2021, 16:49   #1
Konuk

Önemli Kocam bana ait herseyi istiyor, kendisi hicbirsey vermiyor.

Merhaba esimle temmuz 2012 de evlendik, 6 ve 1.5 yasinda kizlarimiz var, şiddet nedeniyle 3 kere uzaklastirma, parmagimi kirdigi icinde kamu davasindan kaynakli 8 ay 22 gun ceza aldi. Bıri evlilik oncesi 2010 yilinda aldigim digeri evlenmeden 2 ay once (135 bin tl 35.000 nakit 100.000 kredi)aldigim 2 adet konutu 2018 de satip degeri olcusunde banka kanaliyla doviz ve altin aldim.6 ay once de bir arsa aldim. Tapuda alis satis fiyatlari eksik gosterildi. 2016 eylulunde evlilik oncesi sahip oldugum döviz, altin ve dügun takilarimin bedelini esime sirket kurmasi ocin verdim (bununla ilgili esim imzali bir belge verdi bana) bu insaat şirketi benim adima bir arsa aldi ve kat karsiligi 12 daireli bir apart yapti, 6 daire benim adima, vekaletname ile de satis yaptilar, uzerimde 4 apart daire var. Sirket esim ve ortaginin üzerine, sirket adina 8 katli halen devam eden bir insaat,Istanbul da bir arsa var. Esim bosanma protokolu hazirlatmis, bana ve cocuklara nafaka vb vermeyip, uzerimdeki 4 apart daireyi, arsanin yari bedeli olaak 300bin tl yi, bankadaki doviz ve altinin yarisini istiyor. Evlendigimiz tarihten 1 ay sonra baslamak uzere esime borclari icin sürekli para verdim, ortagina para gonderdim, baska ilde bulunan is yerinde calisan kisiye maas ödedim. Esim sürekli gezdi, yedi ve içti... çocuklarimin gelecegi icin yaptigim birikimi onunla paylasmak istemiyorum, ben 2. Esiyim, daha ilk esine de mal paylasim davasi acmis.
Döviz altinin degerlenmesinden ötürü hak iddia edebilir mi? Ben ne yapmaliyim, şaştım kaldim...
Old 30-04-2021, 14:16   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk...

Kocanızın hazırladığı protokolü imzalamak zorunda değilsiniz...Siz çekişmeli boşanma davası açabilir ve yukarıdaki mesajda anlattıklarınızı belirten katılma alacaklarınız için de dava acabilirsiniz...Bilirkişiler hakkınız olan alacaklarınızı hesap edeceklerdir.

Davalarınızı mutlaka bir avukatla yürutunüz. Hak kaybı yasamazsınız.
Old 03-05-2021, 20:36   #3
Konuk

Önemli Cocukların velayeti hk.

Öncelikle tesekkür ederim. Boşanma sonrası çocuklarımın eşimde yatılı kalmasını, çocuklarımi şehirdısına çıkarmasıni istrmiyorum. ilk esinden olan kizını da alir ilgilenmez, babaanneye, halaya yada arkadaslarına birakırdı, biz evlendikten sonra ben ilgilendim. Şiddet, şiddet nedeniyle aldığı ceza gerekce gösterilebilir mi? (Bizi bu duruma getiren ,aten eşimin benimle ve çocuklarla ilgilenmemesi)
Old 19-05-2021, 11:54   #4
Themis99

Sayın Katılımcı,

Baba ile çocuklar arasında kurulacak kişisel ilişki de mahkeme çocukların üstün yararını dikkate alacaktır.

1,5 yaşında ki çocuk anneye bağımlı olup, çocuğun uzun saatler/ günler boyunca anneden ayrı kalmaması gerekir.
Keza 6 yaşında ki bir çocuğun da hala anneye bağımlı olduğu mahkemece değerlendirilir.

Sorunuzda geçen hususlarla birlikte tüm bu detayları davada belirtmeniz yararınıza olacaktır.

Sayın meslektaşımın da belirttiği üzere bir avukatın hukuki desteğini almanız önemlidir.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi