Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

A.SilahlarK. MADDE 5

     
 
6136 S.lı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun MADDE 5
(Değişik: 12/6/1979 - 2249/6 md.) Yurda sokulması ve yapımı yasaklanan ve 4 ncü maddenin 1 nci fıkrası kapsamına giren bıçak ve aletlerin satılması, satın alınması, taşınması ve bulundurulması yasaktır. Bir sanat veya mesleğin icrası için kullanılmasına 4 ncü maddeye göre izin verilen bıçaklar bu yasağın dışındadırlar.
 1  İçtihat    (Madde son güncelleme Av.Bülent AKÇADAĞ, 12-01-2010 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

A.SilahlarK. MADDE 5 İçtihatları

Yönetimce kendisine tebligat yapılmasına rağmen sanığın 6 ay içinde ruhsatını yeniletmediği, ruhsatın 5.9.2001 tarihinde iptal edilerek silahın zaptedildiği ve 6 aylık süre zarfında satın almaya hak kazanmış kişilere devrinin sağlanması için kendisine tebligat yapıldığı, bu süre geçmesine rağmen silahı başkasına devretmediği anlaşılmakla, davaya konu silahı taşıdığına ilişkin herhangi bir kanıt da bulunmaması karşısında; 6136 Sayılı Yasaya aykırılık suçu oluşmadığından beraati ile silahın zoralı...
(Şerh No: 9377 - Ekleyen: Av.İlknur GÜNGÖRDÜ - Tarih : 27-12-2010)

Bu Maddeye Not Girin

A.SilahlarK. MADDE 5 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

A.SilahlarK. MADDE 5 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

A.SilahlarK. MADDE 5 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

A.SilahlarK. MADDE 5 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03971004 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.