Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TMSFMahcuzY. MADDE 17

     
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari Ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik MADDE 17
Kapalı zarf usulü
(1) Kapalı zarf, dış zarf ve içine konulan ve katılımcılardan istenen idari belgeler ile katılımcıların yazılı mali tekliflerini içerecek şekilde, düzenlenme şekli ile usul ve esasları satış şartnamesinde belirtilecek diğer iç zarflardan ibarettir. Bütün zarfların katılımcı tarafından imzalanması ve bu mektuplarda satış şartnamesi ve eklerinin tamamen okunup kabul edildiğinin belirtilmesi, teklif edilen fiyatın rakam ve yazı ile açık olarak yazılması zorunludur. Bunlardan herhangi birine uygun olmayan veya üzerinde kazıntı, silinti veya düzeltme bulunan teklifler reddolunarak hiç yapılmamış sayılır. Satış Komisyonuna verilen teklifler, herhangi bir sebeple geri alınamaz. Satış şartnamesinde belirtilmesi kaydıyla ve belirtilecek şekilde kapalı zarf içinde mali teklif alınması birden fazla tekrarlanabilir. Verilen teklifler, Satış Komisyonu tarafından tutanak altına alınır.

       (2) Bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesi gereğince birden fazla satış usulünün bir arada uygulanmasına karar verilmemiş ve Kurul tarafından ihalenin pazarlık usulü ile devamına karar verilmemiş ise Satış Komisyonu katılımcıların son tekliflerini vermelerini talep ederek en yüksek teklifi veren teklif sahibine ticari ve iktisadi bütünlüğü, Kurulun onayına sunmak üzere ihale eder.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 04-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 17 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 17 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 17 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 17 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 17 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02911592 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.