Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TMSFMahcuzY. MADDE 16

     
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari Ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik MADDE 16
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM :İhale

İhalelerde uygulanacak usuller
(1) Ticari ve iktisadi bütünlüğün satışı, satış şartnamesinde belirlenen nitelikleri haiz teklif sahipleri arasında, kapalı zarf veya açık artırma usullerinden biri veya ikisi birlikte uygulanmak suretiyle yapılır. Kurulun gerekli görmesi halinde ihalelere, pazarlık usulü ile devam edilir. Bu usullerden hangisinin veya hangilerinin uygulanacağına ve hangi koşullarda pazarlık usulüne geçileceğine ticari ve iktisadi bütünlük oluşturan mal, hak ve/veya varlıkların nitelikleri dikkate alınarak Kurul tarafından karar verilir ve satışta uygulanacak ihale usulleri satış şartnamesinde belirtilir.

       (2) İhale yukarıda sayılan usullerden herhangi biri ile veya bu madde hükümlerine uygun olarak birden fazla usulün bir arada uygulanması suretiyle yapılsa dahi her halükarda tekemmülü Kurul onayı ile gerçekleşir.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 04-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 16 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 16 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 16 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 16 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 16 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,04188490 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.