Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

KiraK. MADDE 7/d

     
 
6570 S.lı Gayrımenkul Kiraları Hakkında Kanun MADDE 7/d
d) Gayrimenkulü Medeni Kanun hükümlerine göre iktisabeden kimse kendisi veya eşi veya çocukları için tamamen veya kısmen mesken olarak ve yine kendisi veya eşi veya çocukları için bir meslek veya sanatın bizzat icrası maksadiyle iş yeri olarak kullanma ihtiyacında ise iktisap tarihinden itibaren bir ay zarfında kiracıyı keyfiyetten ihtarname ile haberdar etmek şartiyle altı ay sonra,
 1  Türkçe    (Madde son güncelleme Admin, 23-10-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

KiraK. MADDE 7/d İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

KiraK. MADDE 7/d Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

KiraK. MADDE 7/d Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

KiraK. MADDE 7/d Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

KiraK. MADDE 7/d Türkçeleştirme Önerileri

d) Taşınmazın iyeliğini Türk Yurttaşlar Yasası hükümlerine göre kazanan kimse, kendisi ya da eşi ya da çocukları için tamamen ya da kısmen konut olarak ve yine kendisi ya da eşi ya da çocukları için bir meslek ya da sanatın yürütülmesi amacıyla işyeri olarak kullanma gereksinimindeyse, kazanım tarihinden başlayarak bir ay içinde kiracıyı durumdan uyartı ile bilgilendirmek koşuluyla altı ay sonra taşınmazın boşaltılmasını isteyebilir.
(Şerh No: 200 - Türkçeleştiren: Özge YÜCEL - Tarih : 24-11-2009)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03657889 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.