Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

6570 S.lı Gayrımenkul Kiraları Hakkında Kanun MADDE 7/d Türkçeleştirme Önerisi

KiraK. MADDE 7/d Mevcut Metin
d) Gayrimenkulü Medeni Kanun hükümlerine göre iktisabeden kimse kendisi veya eşi veya çocukları için tamamen veya kısmen mesken olarak ve yine kendisi veya eşi veya çocukları için bir meslek veya sanatın bizzat icrası maksadiyle iş yeri olarak kullanma ihtiyacında ise iktisap tarihinden itibaren bir ay zarfında kiracıyı keyfiyetten ihtarname ile haberdar etmek şartiyle altı ay sonra,
KiraK. MADDE 7/d Türkçeleştirme Önerisi
d) Taşınmazın iyeliğini Türk Yurttaşlar Yasası hükümlerine göre kazanan kimse, kendisi ya da eşi ya da çocukları için tamamen ya da kısmen konut olarak ve yine kendisi ya da eşi ya da çocukları için bir meslek ya da sanatın yürütülmesi amacıyla işyeri olarak kullanma gereksinimindeyse, kazanım tarihinden başlayarak bir ay içinde kiracıyı durumdan uyartı ile bilgilendirmek koşuluyla altı ay sonra taşınmazın boşaltılmasını isteyebilir.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Özge YÜCEL
Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 24-11-2009

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02783990 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.