Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İşveren belediye tarafından eksik yatırılan sigorta primi sonucu eksik emekli maaşı

Yanıt
Old 25-03-2014, 20:43   #1
ommerfarruk

 
Varsayılan İşveren belediye tarafından eksik yatırılan sigorta primi sonucu eksik emekli maaşı

Öncelikle site içerisinde yaptığım aramada rastladığım başlıklarda, bu konunun işçilik alacakları ile birlikte irdelendiğini yalnızca eksik yatırılan primi konu edinen bir başlık bulamadığımı belirtmek isterim.
Bu girizgahtan sonra somut olayıma geçecek olursam müvekkilim 2002 ile 2012 yılları arasında bir belediyede kadrolu işçi statüsünde çalışmış,2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na geçmiş ve bakanlık bünyesinde bir kaç ay çalıştıktan sonra emekli olmuştur.Fakat emekli maaşının olması gerekenden düşük bağlanması üzerine,eski işvereni belediye tarafından sigorta primlerinin eksik yatırılmış olduğunu farketmiştir.İncelediğim SGK hizmet dökümünde sigorta primlerinin her ay farklı ücretler üzerinden(aralarında 300-400 TL gibi ciddi farklar var)ve esas maaşından düşük olmak üzere yatırılmış olduğunu gördüm.2012 yılında emekli olan müvekkil ,primlerinin eksik yatırılmasından dolayı eksik maaş almaktadır.Bizim hem şimdiye kadar eksik ödenen maaş farkını tahsil etmek hem de emekli maaşının olması gereken miktara yükseltilmesi için izleyeceğimiz yol ne olmalıdır?Değerli görüşlerini bildirecek tüm meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Deneme süresinde eksik yatırılan SGK primi Curcu Meslektaşların Soruları 6 13-07-2012 14:40
primi ödenmiş gün sayısının eksik hesabı erdal düzgün Meslektaşların Soruları 0 11-10-2010 10:13
İşveren Belediye Tarafından Eksik Yatırılmış SSK Primleri ve Eksik Emekli Maaşı. uye8490 Meslektaşların Soruları 5 07-12-2007 18:52
eksik hesaplanan emekli maaşı levent baştan Meslektaşların Soruları 1 13-04-2007 17:46


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03289390 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.