Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Duruşma Günü Tebliğ Edildikten Sonra Duruşma Günü Gelmeden Karara Çikan Dosya !

Yanıt
Old 14-02-2014, 12:53   #1
Baritone

 
Varsayılan Duruşma Günü Tebliğ Edildikten Sonra Duruşma Günü Gelmeden Karara Çikan Dosya !

Merhaba,

İlk defa karşılaştığım bir olay olduğundan tecrübeli meslektaşlarımın bilgisine başvurmak istedim. Durum tam olarak şöyle:

İdari para cezasına karşı başvuru yolu ile sulh ceza mahkemesine itirazda bulundum ve konu teknik bir konu olduğundan duruşma da istedim. Mahkeme 22 Nisan 2014'e duruşma günü verdi ve çağrı kağıdını 23 Ocak 2014'te tebellüğ ettim. Dosyaya ilişkin araştırma yapmaya, delil toplamaya devam ettim tabii nasıl olsa duruşma tarihine daha var ne sunsam kardır diyerekten... Derken bugün pat önüme 31 Ocak 2014 tarihli karar geldi ve itirazımın reddedildiğini belirtiyor. 7 gün içerisinde asliye cezaya başvuracağım ama, sizce duruşma günü verilmiş iken daha duruşma günü gelmeden mahkemenin dosyayı karara çıkarmış olmasına karşı hukuken nasıl bir itirazda bulunabilirim ya da bulunabilir miyim ? Değişik iş dosyalarında dosya üzerinden karar verildiğinden sizce mahkeme "duruşma günü vermiş olsa dahi dosya üzerinden karar verebilir" gibi bir durum söz konusu mudur ?

İlgilenen, cevap veren, yorumda bulunan herkese şimdiden içten teşekkürler.

Saygılarımla
Old 15-02-2014, 20:38   #2
üye26959

 
Varsayılan

tensip zaptı tebliğ edilmedi mi? orda yazması gerekir incelemenin dosya üzerinden ya da duruşmalı olarak yapılmasına diye. ona rağmen dosya üzerinden karar verilmişse önce asliye ceza mahkemesine yapacağınız itirazda durumu belirtin. burdan da sonuç çıkmazsa kesinleşmiş mahkeme kararlarına karşı yalnızca kanun yararına bozma yolu öngörüldüğünden bu yola başvurabilirsiniz.
Old 16-02-2014, 11:15   #3
Baritone

 
Varsayılan

Öncelikle mesajınız için çok teşekkürler. Tensip zaptı da tarafımıza tebliğ edilmedi. Tarafımıza tek tebliğ edilen duruşma gün ve saatini belirten çağrı kağıdıdır.

Konuyu araştırıyorum, bu cuma (21 Şubat) itiraz için son gün. Bakalım bir şeyler bulabilecek miyim. Bulursam bulduklarımı ve itiraz sonucunu buradan paylaşacağım.

İçten saygı ve teşekkürlerimle...
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Taahhüdü ihlal davasında karara itirazımın kabulünden sonra gelen duruşma günü juristbtl Meslektaşların Soruları 2 26-01-2012 14:14
Yüzümüze duruşma günü söylendiği halde dosyanın karara çıkması Av.ÜLKÜ Hukuk Sohbetleri 7 05-08-2010 09:34
Karar Düzeltme Aşamasında Olan Dosya İçin Duruşma Günü Verilebilir mi? elif zeynep coşgun Meslektaşların Soruları 1 29-09-2009 18:09
Duruşma günü tebliğ edilmedi - Eski Hale Getirme? handekumas Meslektaşların Soruları 0 03-07-2009 12:35
Boşanma Davası Açılınca Duruşma Günü Ne zaman Belirlenir,Duruşma Ne Zaman Yapılır? konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 05-12-2007 16:15


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03734207 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.