Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

hastanede hakaret ve hasta olarak servisten hemşire tarafından kovularak atılan hasta ne yapmalı?

Yanıt
Old 30-09-2012, 02:26   #1
Konuk

Acil hastanede hakaret ve hasta olarak servisten hemşire tarafından kovularak atılan hasta ne yapmalı?

iyi günler. ben kronik hastalığı olan ve bir hastanede uzun zamandır tedavi olan bir hasttayım.1.5 ay önce doktorum tarafından çağırıldığım servisten servisin sorumlu hemşiresi tarafından(daha önce tanışıklığım olan servis sorumlu hemşiresi)aniden hakaret, sözlü şiddet ve fiziksel hareketler ile doktorumun önünde servisten kovularak atıldım. o gün hasta haklarına şikayette bulunmama rağmen dilekçeme cevap gelmedı. bir avukata danıştım ve bana şahit olmadan birşey yapılamayacağını söyledi. doktorumun yanında yaşanmasına rağmen o şahit olamaz doğal olarak.1 ay dilekçeme cevap bekledım. gelmedı. sürekli aradım. sonra başbakanlığa üst bir makama dilekçemin sayı numarası ile şikayette bulundum ve cavap alamadım. hukuki hakkımı nasıl arayabilirim bilmiyorum. yol gösterebilir misiniz. teşekkür ederim.
Old 30-09-2012, 21:15   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler. ben kronik hastalığı olan ve bir hastanede uzun zamandır tedavi olan bir hasttayım.1.5 ay önce doktorum tarafından çağırıldığım servisten servisin sorumlu hemşiresi tarafından(daha önce tanışıklığım olan servis sorumlu hemşiresi)aniden hakaret, sözlü şiddet ve fiziksel hareketler ile doktorumun önünde servisten kovularak atıldım. o gün hasta haklarına şikayette bulunmama rağmen dilekçeme cevap gelmedı. bir avukata danıştım ve bana şahit olmadan birşey yapılamayacağını söyledi. doktorumun yanında yaşanmasına rağmen o şahit olamaz doğal olarak.1 ay dilekçeme cevap bekledım. gelmedı. sürekli aradım. sonra başbakanlığa üst bir makama dilekçemin sayı numarası ile şikayette bulundum ve cavap alamadım. hukuki hakkımı nasıl arayabilirim bilmiyorum. yol gösterebilir misiniz. teşekkür ederim.

Sayın KONUK,

Uğramış olduğunuzu iddia ettiğiniz hakaret,sözlü şiddet ve fiziksel hareketler ile ilgili başbakanlığa göndermiş olduğunuz dilekcenizin sonucunu dilerseniz bekleyebilirsiniz.Bazen yanıt süresi iki veya üç ayı bulabilmektedir
Gelecek yanıta göre veya yanıtı beklemeksizin başvurunuzu bir hukukcuya danışarak konuyu yeniden değerlendirebilir, eğer şartları oluşmuş ise savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi