Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu Hakkında Bilgiler Ve Bu Foruma Özgü Kurallar

Konuyu Kilitleyin
Old 06-09-2006, 23:36   #1
Admin

 
Varsayılan 'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu Hakkında Bilgiler Ve Bu Foruma Özgü Kurallar

'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu avukat meslektaşlar arası dayanışma ve yardımlaşmayı amaçlayan bir forum alanıdır.

Bir şehirde çalışan ancak bir dosya nedeniyle başka bir şehirde işlem yapması gereken meslektaşlar bu forumu kullanarak o şehirde çalışan bir meslektaşlarının yardımını alabilir.

Bu forumla ilgili ilke ve kurallarımız:
  • Forum tüm üyelerimizin okumasına açıktır ancak sadece hukukçu üyelerimiz yazışabilir. (Avukatlık meslek kuralları gereği hukukçu olmayan üyelerin "avukat arama" mesajlarına forumda yer veremiyoruz, özür dileriz.)
  • Hukuk Profesyonelleri (hukuk bürosu çalışanları, adli personel vb) forumda yeni konu açabilir ancak yardım taleplerinin kişisel değil, sadece mesleki nitelikte olması beklenmektedir (Örneğin bir hukuk bürosu çalışanı kendi bürosundaki bir dosya için bu forumda yardım talep edebilir ancak eşinin alacağı için talep edemez.)
  • Forum hukuki sorular için değil, başka bir şehirdeki hukuki işlerin (haciz, duruşma, icra takibi, mürafaa, dosyadan evrak/fotokopi alma vs.) takibi için bir meslektaşın yardımını talep eden mesajlar içindir.
  • Forumdaki yardımlaşma talepleri ücretli ya da ücretsiz olabilir. Ancak forum içinde ücret hakkında detaylara girilmemesini (özellikle yanıtlarda) ve bu konuların üyeler arasında özel mesajla halledilmesini rica ediyoruz.
  • Okumayı kolaylaştırmak adına, forumda açılacak konularda işin mahiyeti ve ilgili bulunduğu şehir (gerekirse ilçe) konu kısmında açıkça belirtilmelidir.
  • Forum sadece "yardım isteyen" meslektaşların mesajlarına açıktır, Avukatlık Meslek Kuralları gereği "yardım edenlerin" duyurularına izin verilmeyecektir (örneğin "Ankara'da avukatım, Mürafaanız varsa yardımcı olurum" tarzı mesajlar foruma gönderilemez.). Ücretsiz yardım teklif etme taleplerinizi lütfen "adliyeye gidiyorum" projesinde paylaşınız.
  • Yardım talep eden mesajlara yanıt eklenerek yardımın mahiyeti, detayları, içeriği sorgulanabilir ancak Avukatlık Reklam yönetmeliğine ve Meslek Kurallarına aykırı, reklam mahiyetinde, kendini öven veya tanıtan mesajların konulara yanıt olarak eklenmesine izin verilmez.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu Admin Site Haberleri 13 11-02-2015 12:52
Türk Hukuk Sitesi Hukuk Çalışma Grupları Hakkında Bilgiler Admin Hukuk Çalışma Grupları Hakkında 4 14-11-2009 11:41
Nöbetçi Haciz Avukatı Av.Selim Balku Hukuk Sohbetleri 19 09-11-2007 09:47
Hukuk Forumu Av.Cem DOĞAÇ Adliye Duvarı 3 27-11-2004 16:25


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04552197 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.