Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

iş yerime gelen bir kadın tarafından asılsız iftiraya uğradım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-09-2008, 08:28   #1
Konuk

Varsayılan iş yerime gelen bir kadın tarafından asılsız iftiraya uğradım

ben 36 yaşında evli ve bir çocuk annesiyim 10 yıldır özel bir şirkette iyi bir konumda çalışmaktayım bundan 7-8 ay önce iş yerime bir kadın geldi bana çalıştığım yere ara sıra uğrayan bir kadını sordu bende ara sıra uğrardı bizde çalışmadı dedim kadın bana bu kadının iş yerimden kocasına tel açtıığını kocasınında aynı numarayı aradığını hatta kocasını telefonunda kadına ait mesajlar olduğunu kocasıyla ayrılma aşamasında olduklarını ve bu kadını bulması gerektiğini söyledi bende bir kadın olarak durumuna üzüldüğüm için kadına ulaşabilmesi için arada olan bir bayanı arayarak kadının bana bırakmış olduğu tel numarasını verdim sonrasında öğrendiğime göre tel de görüşmüşler aradan geçen 7- 8 ay sonrasında bu kadın benim iş yerime tekrar geldi benim olmadığım bir zamanda çalışan diğer mesai arkadaşlarıma benimle ilgili sorular sormuş durumunu anlatmış ve benim o kadın olduğumu kocasıyla ilişkisinin benim olduğunu söylemiş ben iş yerinde mesai arkadaşlarımın arasında oldukça küçüldüğümü mesai arkadaşlarımın benim hakkımda yanlış düşündüğünü biliyorum her ne kadar konuyu anlattıysamda inanıp inanmadıklarını bilmiyorum ayrıca 12 yıllık evliyim ve 11 yaşında bir kızım var ben bu konuyla ilgili nasıl bir şikayette bulunabilrim yasal olarak çalıştığım yere gelip benim hakkımda asılsız konuşmalar yapan bu kadın hakkında nasıl bir dava açabilirim benim onurum ve gururumla oynandı bir şekilde bunun hesabını vermesini istiyorum o bayanın ilginize şimdiden teşekkür ederim
Old 27-09-2008, 10:53   #2
Themis99

Sayın Konuk,
Hakkınızda asılsız ve dayanağı olmayan bir takım beyanlarda bulunan, dedikodu yapan kişiden Borçlar Kanunu hükümlerine göre manevi tazminat talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Bununla birlikte onur ve saygınlığı rencide edecek söz söyleme, sövme/hakaret suçunu işlediği gerekçesi ile hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilinirsiniz.

Manevi tazminat davasında olayları ve zarara uğradığınızı ispatlamak durumundasınız.

Sorununuzun her aşamasında bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanız, mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna müracaatla , bir avukatın ücretsiz hukuki yardımından faydalanmak istediğinizi bildirmeniz, tüm haklarınızı güvenle kullanmanız ve hak kaybına uğramamanız için önemlidir. Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi