Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Anonim Şirket'in Hizmet Yönelimini Sınırlandırmak

 
Old 07-03-2007, 17:48   #1
dogukansavas

 
Varsayılan Anonim Şirket'in Hizmet Yönelimini Sınırlandırmak

Merhabalar;

Bir anonim şirket kurucu sözleşmesinde sadece başka bir şirkete hizmet (limited yahut gene anonim) vermek üzere kurulduğuna dair bir madde konulabilir mi?

Mesela A Anonim Şirketi'nin, tüm imkanlarını sadece B Ltd.Şti için kullanabileceğini belirtebilir miyiz? Yoksa bu şekilde bir çalışma daha sonra şirketler arasındaki bir sözleşme ile mi kurulabilir?

Burada var olan konuyu şu şekilde gerçekçi hale getirmek istiyorum.

B Ltd.Şti dışarıdan hizmet alan bir firmadır. Bu şirketin yöneticileri hizmet alımlarını bir şirketten sağlamak için; daha önceden hizmet aldığı diğer kişi ve şirketlerle birlikte bir A anonim şirketi kurmak istemektedir. Diğer kişi ve şirketler sermaye olarak hizmet araçlarını, B şirketinin yöneticileri ise nakdi sermaye koyacaklardır.

Burada B şirketi daha sonradan bir problem oluşmaması için A şirketinin imkanlarının sadece kendisi için seferber edilmesini istemektedir. Bununla birlikte diğer kişi ve şirketlerde bu yönde iradelerini açıklamıştır. Fakat B şirketi yöneticileri ne olursa olsun kendilerini hukuki olarakta sağlam bir zemine orutrmak istediklerinden şirketin başta belirtilen hizmetlerinin kendilerinden başka bir kişi veya kuruma da yönelmesini istememektedirler.

Ayrıca B şirketi yöneticileri bu durumda imtiyazlı ortaklık yoluna başvurmalı mıdırlar?
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Hizmet Satın Almak - Hizmet Satmak Av. Hulusi Metin Meslektaşların Soruları 6 03-08-2012 13:31
anonim şirketler ıhlara Hukuk Soruları Arşivi 1 17-02-2007 13:44
Anonim Şirkeler ahmet_orcun Hukuk Soruları Arşivi 10 18-12-2006 11:58
Anonim şirket'in gerçek kişilere borçları... yusuf223345 Hukuk Soruları Arşivi 2 21-04-2006 11:31
Mecburi Hizmet Üzerine Mecburi Hizmet Cengiz Hukuk Soruları Arşivi 3 27-02-2002 04:30


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02088690 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.