Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Fotoğrafla İlgilenen Hukukçular

Yanıt
Old 04-03-2007, 12:50   #1
Av.Fatih KISA

Varsayılan Fotoğrafla İlgilenen Hukukçular

Merhaba
Yaklaşık bir yıldır amator fotoğrafçılıkla uğraşıyorum.İlgi alanım Çiçekler, Toroslar ve Akdeniz.
Fotoğrafla ilgilenen hukukçu dostlarla tanışmak isterim.
Old 07-03-2007, 23:01   #2
| Burak |

Ben hukukçu değilim ama fotoğrafçılıkla ilgilenirim. Benimde ilgi alanım içinde insanın olmadığı her şey

Kendi çektiğim fotoğraflardanda bir kaç örnek koyayım:

Old 07-03-2007, 23:31   #4
| Burak |

Kompak değil dijital kullanıyorum. Profosyonel olarak değil tabi amatör olarak ilgileniyorum
Old 07-03-2007, 23:57   #5
Av.Fatih KISA

Soruyu eksik sormuşum!!
Son yıllarda neredeyse tamamen dijitale geçildiği için dijitalin kompaktı mı diye sormak istemiştim.

Benim çekimlerimin bir kısmını
http://www.fotokritik.com/kullanici/portfolyo.php
adresinden izleyebilirsiniz

Geliştirme için bu tür siteler epey faydalı oluyor
Old 15-02-2008, 11:23   #6
Ece Soysal

bende amatör olarak fotoğrafla ilgileniyorum.bu aralar nikon d40'a fena halde kafayı taktım.umarım alırım:-)
Old 16-02-2008, 13:13   #7
üye18721

Çocukluguğumdan beri fotoğraf sanatı özel ilgi alanım,bir süre profosyenel eğitim de almıştım.Ama teknoloji sayesinde şimdi her şey kolaylaştı.
Old 19-03-2008, 21:27   #8
hukukkızı

fotoğraf çekmeyi çok seviyorum fakat makinalar hakkında pek bilgim yok yine de dünyayı o küçücük dikdörtgen içinden algılamayı seviyorum..istanbul gibi fotograf açısından bol malzemeli bir şehirde bulunmama rağmen şu ana kadar kayda değer şeyler yapamadım..bana tavsiye edebileceğiniz makina modelleri var mı acaba??
Old 29-03-2008, 23:18   #9
Av. Rahşan KÜPELİ

Merhabalar,
üniversite yıllarımda büyük çabalarla kendime bir zenit edindim. Diyafram ve enstantane aralığı açısından çok kısırdı, tüm zenitler gibi de pozometresi yanlıştı. Tabi en büyük hayalim bir nikona sahip olmaktı. Deneye yanıla, biraz da bilen arkadaşlar sayesinde az çok öğrendik. Hala bir nikon alamadım. Son 2-3 yıldır da çekmiyorum. Şimdiki makinalar nerdeyse size pek yapacak şey bırakmıyor.
Ayrıca toroslar onlarca kez geçmeme rağmen, her zaman beni büyülemiştir.
Old 01-04-2008, 03:05   #10
Av.muhittinköylüoğlu

dijital fotoğraf makinaları fotoğraf çekerken şahsen bana zevk vermiyor.Ama eski usul fotoğraf makinalarının da zevki olmakla birlikte dijitalın maliyetinin düşüklüğü önemli.dijitalde insan kendisi pek bir şey katamıyor.sadece vizörden gördüğünü aynen çekebiliyorsun.sadece ışığı ile oynayabiliyorsun.
Ben üniversite de okurken okulda seyyar fotoğrafçılık yaparak hayatımı kazanırdım.HAtta büromuda fotoğrafçılıktan kazandığım para ile açmış idim.Uzun süredir ben de elime makina almadım.doğrusu burayı okurken anılarım canlandı.ilk fırsatta elime makinayı alıp çıkacağım.
Bu arada istanbuldakiler için vefa ,zeyrek,cibali,fener , küçük mustafa paşa ,balat fotoğraf için son derece cazip yerlerdir.evleri ile sokakları ile binaları ile yaşayanların sosyolojik özellikleri ile ilginç kareler çekebilirsiniz.tavsiye ederim
Old 01-04-2008, 07:50   #11
ozlemdurucan

bende bayılırım fotoğraf çekmeye ve bi kaç aydırda ilgileniyorum özellikle..umarım fotoğraflarımı ilerleyene dönemlerde sizlerle paylaşabileceğim..
Old 03-04-2008, 01:02   #13
Av.muhittinköylüoğlu

öğrencilik dönemim aklıma geldi.Kapıyı içriden çekmişsiniz.Ben okulda fotoğrafçılk yaparken kaının her iki tarafında da fotoğraf çektirmeyi tercih edenler vardı.Bird kapıdan girince sağda sizin fotoğrafınıza göre solda palmiyeli küçük bir alan vardır profesörler evinin önünde fotoğraf çektirenler için çekici olabiliyordu.Yine okulda fotoğraf için ilginç yerler heykelin önü arka bahçedeki havuz ve süleymaniye yönü ile yemekhaneden bogaz tarafını sayabilirim.
Old 03-04-2008, 18:24   #14
üye18721

Alıntı:
Yazan hukukkızı
en son cektıgım fotografım...

http://img84.imageshack.us/img84/5831/aysse947rp5.jpg
Teşekkürler sayın hukukkızı, seneler sonra okulumuzun güzelliğini hatırlattığınız için.Şimdi bu resmi görünce yıllar sonra okulumu ziyaret etmeyi fikrime koydum.
Old 04-04-2008, 07:31   #15
Av.Cengiz Aladağ

Ben de fotoğraf çekmeyi seviyorum. Ama son 2 yıldır çektiğim fotoğrafların büyük bölümünü, kızımın fotoğrafları oluşturuyor.
THS'de fotoğraflarımızı paylaşacağımız bir bölüm olmasını isterdim.
Old 05-04-2008, 10:14   #16
hukukkızı

Okulum bu açıdan çok zengın kabul ediyorum vizelerden sonra yeni fotograflarla sizi geçmişte ufak bir yolculuğa çıkarabilıirim..Teşekkür ederim resim hakkındaki yorumlarınız için Saygılar..
Old 24-08-2008, 02:46   #17
Deniz YÜKSEL

Merhabalar
Lise yıllarımdan başlamıştı ilk önce basit bir analog sonra dijital compact ve nihayet son bir yıldır SLr kullanıyorum.
Her ne kadar analoglar tam bir emekçi işi olsa da dijital makinelerin kişiyi daha çabuk ve pratik geliştirdiğine inanıyorum..
Ama analog makinelerin verdiği zevk tartışılmaz.ışığı ayarlamak ya da ayarladığını sanmak. iso yu yüksek değerde unutup fotoğrafları eline aldığında hüsrana uğramak, Tab ettirmeye giderken acaba kaç poz çıkacak endişesi. fotoğrafçının sinsi gülümsemesi ve kötü şakaları "hocam napmışsın ya hep beyaz kağıt çekmişsin ben de 1 tane çıkardım" demesi
Old 12-09-2008, 12:24   #19
Gülümse

Seneler önce kendime doğum günü hediyesi olarak güzel bir fotoğraf makinesi almıştım... Sonradan büyük makineyi taşımanın zorluklarından kurtulmak için kendime ucuz "anı sabitleyen" bir makine aldım... Onu hiç yanımdan ayrımama ramen fotoğraf çekme isteğim azaldı hatta yok oldu gibi bir şey...

Ama sizler fotoğraflardan bahsedince, hemen gidip benim fotoğraf makinemi çantasından çıkardım... Hadi bakalım hayırlısı...
Old 12-09-2008, 20:02   #22
gerçek&adalet

Varsayılan tesekkür

selamlar. aranıza yeni katıldım, fotograflar benim de cok ilgimi çekiyor site öneren arkadaslara tesekkür ederim. bir de dikkatimi cekti de hukukcular fotograf sanatına oldukca ilgiler. ben bunu söyle ilişkilendiriyorum fotograf cekmek bir dikdörtgenin içinden hayata farklı acılardan bakmak demek ve hukukcukarın olaylara farklı acılardan bakması gerekiyor... tüm acemi fotografcı arkadaslarıma basarılar diliyorum. farklı bakıs acıları yakalamanız dilegiyle...
Old 12-09-2008, 22:12   #23
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan gerçek&adalet
bir dikdörtgenin içinden hayata farklı acılardan bakmak demek ...

O dikdörtgen ekseriyetle ofislerimizin duvarları oluyor. İçinde insanın duygu ve düşünce dünyasına dair bütün halleri... Bazen hırs, intikam, açgözlülük, bazen teslimiyet, yıkılış ve gözyaşı, bazen mevcudu ters yüz edip yeniden yapılanan hayatlar ve bakış açıları, bazen göz bebeklerine doğrultulan arsız bir yalanın soğukluğu ve bazen bir çekişme tahtında tüm bir yaşamın samimi sorgusu.

Aslında avukatsak, ünvanlarımız hep biraz eksik
Old 13-09-2008, 11:06   #24
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Fotoğrafçılıkla ilgilenenler için güzel bir site: http://www.treklens.com

Siteye girip söyle bir göz attım, gerçekten çok güzel resimler var... Orada Türkiye bölümünü tıklarsanız, Türklerin çektikleri fotoğrafları görebilirsiniz...
Old 13-01-2009, 11:56   #25
üye3578

Old 13-01-2009, 11:58   #26
üye3578

Ben de fotoğrafla ilgileniyorum. Arada çektiğim fotoğrafları yüklemek istiyorum, ancak siteye mali veya teknik bir yük gelmesini de istemem. Site yönetimi bu konuda açıklama yapar umarım.

Bu fotoğraf Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ta sergilenen Roma Heykellerinden..
Old 04-02-2009, 10:26   #27
üye3578

Old 04-02-2009, 10:28   #28
üye3578

Abant'tan birkaç enstantane..
Old 04-02-2009, 10:31   #29
üye3578

Old 04-02-2009, 10:35   #30
üye3578

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi