Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Darp var iz yok

Yanıt
Old 18-06-2021, 22:05   #1
Konuk Nisan

 
Rahatsiz Darp var iz yok

Saçma sapan bir konudan dolayı eşim çocuklarımın önünde üzerime yürüdü,resmen boğuştuk,kendimi kurtarmak için onu ittim,tırnaklarımı geçirdim.sonrasında bana tokat attı,kafamı bastırdı vs. 2yaşında ve 6yaşında çocuklarım.çok korktular.6yaşındaki her şeyin farkında,gördü. Olay akşam yaşandı.2yaşındaki korkudan tüm akşam gece ağladı,şikayet için karakola gidemedim.
Böyle bir şey ömrümce görmedim.
Darp raporu nedir bilmem ama hafif kızarıklık vardı.çocuklarla uğraşırken geçti.gitmeli miydim? Aynada baktım görünen bişey yok.polisler hep arkadaşı.kendisi öğretmen.
6yaşındaki kızım tek şahidim.etkilensin istemem ifade vs.ama bu da adamın yanına kalsın istemiyorum,bu da çocuklarımı çok etkileyecek.
Şikayet edeceğim dedim.sende bir şey yok.bende tırnak izleri var diyor,bana saldırdı derim diyor.savundum kendimi tabi ki ityim tırnakladım.
Ne yapmalıyım?
Bu böyle kalamaz.
Old 28-06-2021, 10:03   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Fiziki şiddetin rapora bağlanması koruma kararı alma ve boşanma davasında iddialarınızı kanıtlama bakımından önemlidir. Eğer herhangi bir sebeple rapor alamıyorsanız şiddetin izlerini fotoğraflayın ve saklayın. Ayrıca güvendiğiniz insanlarla hem fotoğrafı hem de doğrudan darp sonuçlarını paylaşın.

Eğer hastaneye başvuru olanağınız varsa ve bu aşamada eşinizden şikayetçi olmak istemiyorsanız en azından hekiminizden bulguları dosyaya not etmesini isteyin.

Ayrıca hem hastaneye gidip hem de darp raporu alabilirisniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Darp Mutluyuum Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 27-03-2017 18:26
darp Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 29-02-2012 12:51
darp nil eris Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 01-04-2011 11:25


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03501606 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.