Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nikahsız eşim beni 4 kişi ile aldattı

Konuyu Kilitleyin
Old 20-03-2019, 02:00   #1
Konuk

 
Varsayılan Nikahsız eşim beni 4 kişi ile aldattı

Merhaba birlikte yaşadığım kişi başka bir kadınla resmi nikahlı. Ben bu ilişkiye başladığımda resmi nikahlı olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrendim. Ancak bunu öğrendiğimde bir tane çocugum olmuştu. Hamilelik dönemim boyunca resmi nikahımızı yapmamız konusunda baskı yaptım. Ancak her seferinde tamam yapacaz deyip beni geçiştirdi. Şimdi 3 yaşında bir kızım var. Ancak eşim şu anda başka bir kadınla birlikte oluyor. Resmi nikahı hala birinci eşinde. Yeni birlikte olmaya başladığı kadın resmi nikahının olduğunu bildiği gibi benimlede yaşadığını ve çocuğumuzun olduğunu biliyor. Ve eşimin beni ve çocuğunu görmesine engel olmaya çalışıyor. Bu durumda benim bu kadına karşı hukuki olarak yapabileceğim bir şey varmı. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Old 21-03-2019, 11:43   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Alıntı:
Resmi nikahı hala birinci eşinde. Yeni birlikte olmaya başladığı kadın resmi nikahının olduğunu bildiği gibi benimlede yaşadığını ve çocuğumuzun olduğunu biliyor. Ve eşimin beni ve çocuğunu görmesine engel olmaya çalışıyor. Bu durumda benim bu kadına karşı hukuki olarak yapabileceğim bir şey var mı?
Cezai anlamda yapabileceğiniz bir şey yok.

Bu kadın size hakaret etmiyorsa, sizi tehdit etmiyorsa yani size karşı eylemleri ile bir suç işlemiyorsa; başvuracağınız hukuki bir mercii yok.

Tazminat davası da açamayacağınızı düşünüyorum. Manevi tazminat davasının kabulü için, kişilik ve sosyal haklarınıza doğrudan bir zarar verilmesi gerekir. Birlikte olduğunuz kişinin resmi nikahlı eşinin açması muhtemel tazminat davasını KABUL ETMEYEN yargıtay, sizin açacağınız davayı haydi haydi reddedecektir.

Sizin bu şahsa bir dava açabilmeniz için, kişinin size karşı doğrudan bir eylemi olmalıdır. Kadının, sizi ve resmi nikahlı eşi bile bile ilişki yaşıyor olması tazminat sebebi değildir.

Saygılar
Old 24-03-2019, 22:54   #3
Konuk

 
Varsayılan

Peki çocuğumun haklarını arayabilmem için yapabileceğim bir şey varmıdır. Bu adama nafaka davası açabilirmiyim
Old 26-03-2019, 10:21   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
Peki çocuğumun haklarını arayabilmem için yapabileceğim bir şey varmıdır. Bu adama nafaka davası açabilirmiyim
Elbette, çocuğunuz için nafaka davası açabilirsiniz. Ayrıca başkaca bir karara gerek olmaksızın çocuğunuzun velayeti sizdedir. TMK.337.Maddeye göre; ana baba evli değilse velayet anaya aittir. Velayet hakkınız kanunun açık hükmünden kaynaklanmaktadır.
Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Eşim tanıdığım biriyle beni aldattı Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 10-10-2016 11:40
eşim beni hamileyken aldattı hala aldatıyor Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 29-10-2013 09:09
Eşim Beni Aldattı Ve üç çocuğum Var Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 02-05-2009 21:58
eşim beni aldattı ve kendi boşanma davası actı semra tuana Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 4 17-03-2007 20:28


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03760004 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.