Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Tüketicinin Lehine Olan THH Kararını İcraya Koyma

Yanıt
Old 13-06-2022, 20:25   #1
lexcommissoria

 
Varsayılan Tüketicinin Lehine Olan THH Kararını İcraya Koyma

Merhaba değerli meslektaşlarım, staj dönemindeyken bir ürün (tv) hakkında Tüketci Hakem Heyetine başvuruda bulunmuştum.Lehimize karar verildi.Ancak o zamanlar biraz acemi olduğumdan dolayı tüketici hakem heyetine başvururken faize değinmemiştim.Zaten ilk amacımız kullanılmamış ürün olarak sattıkları tvnin kullanılmış ve eski model olduğunu gördükten sonra ayıpsız bir benzeri ile değişimini istemekti.Tüketici Hakem Heyeti de kararında önce ayıpsız bir benzeri ile değiştirilmesini bu mümkün olmadığı takdirde iik m.24 ün uygulanmasına karar verdi.Bunun yanında 15 tl lik tebligat ücretinin de karşı taraftan alınmasına karar verdi.Şimdi bu belgede karar verilen her şeyi icraya koyacağım.Fakat takibin belli bir aşamasına gelmeme rağmen alacak kalemi aşamasında takıldım.Alacak kalemini kaydederken amacımız ilk önce tvyi almak olduğu için alacak türüne mal yazmayacak mıyız? alacak açıklamasına da ayıpsız bir benzeti ile değişim bu mümkün olmadığı takdirde iik m.24 diye belirtmem mi gerekiyor?Yoksa asıl alacak yazıp devam mı etmeliyim?Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Geçici Olarak Verilen Şahsi İlişki Kararını İcraya Koymak Av. Buğra YILDIZ Meslektaşların Soruları 3 02-07-2021 16:37
Kesin Olan BAM kararını temyiz. txyz Meslektaşların Soruları 4 13-07-2017 16:10
Islaha Konu Olan Kısmın İcraya Konması condictio_certi Meslektaşların Soruları 2 20-12-2011 23:21
Karar Lehine Olan Taraf Bakiye Harç Ödemeye Zorlanabilir Mi? Av.Turhan Demiroğlu Meslektaşların Soruları 2 18-02-2009 19:51
Yargıtay ,yerel mahkemenin 'ÇEAŞ'ın mallarına el koyma kararını bozdu PINAR YILMAZ Hukuk Haberleri 0 11-08-2006 23:02


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03515291 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.