Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

Keşke öğrenciyken şu konuda kendimi geliştirseydim dedikleriniz?

Yanıt
Old 14-09-2018, 15:08   #1
mehmetinbiri

 
Varsayılan Keşke öğrenciyken şu konuda kendimi geliştirseydim dedikleriniz?

Herkese iyi forumlar daha önce böyle bir konu açılmıştır eminim ama bulamadım sormak istedim.

Bu sene Marmara Üniversitesinde hukuk eğitimimi almak için ilk adımımı atacağım.

Size sormak istediğim şey ise şuan okulu bitirmiş bireyler olarak kariyer adına kendinizde eksik hissetiğiniz veya yaptığınız için iyi ki yapmışım,öğrenmişim dediğiniz ve öğrencilik yıllarınıza dönebilseydiniz şunu kesin yapardım dediğiniz bilgileri tavsiyelerinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.
Old 15-09-2018, 12:33   #2
Admin

 
Varsayılan

Bence hukuk öğrencilerinin öğrenim hayatlarında dikkat etmesi gereken en önemli konu iyi bir hukuk temeli ve mantığı oluşturmak olmalı. (İyi bir hukuk bilgisi demiyorum)

Elbette iyi bir hukuk bilgisi de önemli ama hukuk çok değişken ve özel bir hukuk alanını öğrenciyken mükemmel öğrenseniz dahi, bundan 20 yıl sonra o bilgi güncellenmediği takdirde anlamsız kalabilir. O yüzden iyi bir hukuk bilgisi bence öğrencilikte değil, mesleğe başladığında birinci öncelik olacak diye düşünüyorum.

Ama hukuk temeli, mantığı ve "hukuk genleri" öğrencilik hayatında oturmalı. O yüzden bence öğrenciyken en önemli dersler bu temeli oluşturan dersler (hukuk başlangıcı, hukuk felsefesi, Türk dili, roma hukuku, anayasa hukuku, genel hukuklar [medeni genel, ceza genel vs.]) düşüncesindeyim.

Beliirli bir kanuna odaklanan özel hukuklar (iş hukuku, usul hukukları, miras, eşya, icra) iyi bir hukuk temeliniz varsa mesleğin içinde de öğrenebilebilir konular bence.
Old 22-07-2019, 17:58   #3
RizeHukuk

 
Varsayılan

Benim için tek bir tanedir: "Yabancı dil" gerisi zaten öğrenilir bir şekilde.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Merhaba-Öğrenciyken Kalacak Yer Sorunu Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 11-12-2014 21:06
Keşke... av.sally Site Lokali 5 02-10-2010 09:50
KeŞke... v.o. Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. 8 06-07-2007 15:19
Adına Dost Dedikleriniz.. Av. Şehper Ferda DEMİREL Site Lokali 0 04-09-2003 21:38


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04938507 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.