Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Esas:3997, Karar:9473 İçtihat

Üyemizin Özeti
Yeniden kiralama için yapılan masraflar da zarar kapsamına girer.
(Karar Tarihi : 12.12.1972)
"...Kira sözleşmesinin tek taraflı ve haksız bir nedenle kiracı tarafından bozulmasıyla meydana gelen ve kiracıya yükletilmesi gereken zararlar arasında, kiraya verenin zararı azaltma ve yeni bir kiracı bulmak için katlandığı bütün giderler de dahildir...."
İlgili Mevzuat Hükmü : Gayrımenkul Kiraları Hakkında Kanun MADDE 11 :Kiracı kira müddetinin bitmesinden en az on beş gün evvel mecuru tahliye edeceğini yazı ile bildirmediği takdirde sözleşme aynı şartlarla bir yıl uzatılmış sayılır. 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Av.Ali KARAÇUHA
Hukukçu
Şerh Son Güncelleme: 07-12-2010

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02420902 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.