Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Biyoloji ve Tıbbın Uygulanması Bakımından İnsan Hakları ve İnsan Haysiyetinin Korunması Sözleşmesi MADDE 13 Türkçeleştirme Önerisi

BiyotıpS. MADDE 13 Mevcut Metin
İnsan Genomuna Müdahale
İnsan genomunu değiştirmeye yönelik bir müdahale, yalnızca koruyucu, teşhis ve tedavi edici gayelerle ve sadece, herhangi bir altsoyun genomunda değişiklik yapılması amacını gütmemesi halinde yapılabilir.
BiyotıpS. MADDE 13 Türkçeleştirme Önerisi
İnsan Genomuna Yapılacak İşlemler
İnsan genomunu değiştirmeye yönelik bir işlem, yalnızca koruma, tanı ve sağaltım amaçlarıyla ve yalnızca herhangi bir altsoyun genomunda değişiklik yapılması amacını içermemesi durumunda yapılabilir.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Zeliha İlknur DENİZER
Site Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 26-03-2012

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02511907 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.