Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

E.İmzaK. MADDE 19

     
 
5070 S.lı Elektronik İmza Kanunu MADDE 19
İdarî nitelikteki suçların tekrarı ve kapatma
18 inci maddedeki suçları işleyenlerin bu suçları işledikleri tarihten itibaren geriye doğru üç yıl içinde ikinci kez işlemeleri hâlinde para cezaları iki kat olarak uygulanır, üçüncü kez işlemeleri hâlinde ise Kurum tarafından elektronik sertifika hizmet sağlayıcıları hakkında kapatma cezası verilir.

Kapatma cezası verilmesine ilişkin karar 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre ilgililere tebliğ edilir. Bu karara karşı tebliğ tarihinden itibaren en geç yedi gün içinde yetkili idare mahkemesine itiraz edilebilir. İtiraz, yetkili makam tarafından verilen kapatma kararının yerine getirilmesini durdurmaz. İtiraz, zaruret görülmeyen hâllerde, evrak üzerinden inceleme yapılarak en kısa sürede sonuçlandırılır. İtiraz üzerine verilen kararlara karşı Bölge İdare Mahkemesine başvurulabilir. Bölge İdare Mahkemesinin verdiği kararlar kesindir.
 1 Bilgi    (Madde son güncelleme Admin, 03-12-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

E.İmzaK. MADDE 19 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

E.İmzaK. MADDE 19 Şerhler, Notlar, Yorumlar

MADDE GEREKÇESİ
Maddede, elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarına verilen idari nitelikli para cezalarından sonuncusunun verilmesinden itibaren geriye doğru üç yıl içinde verilecek para cezalarının ikincisinde iki kat olarak verilmesi, üçüncü kez işlenmesi halinde ise elektronik sertifika hizmet sağlayıcısının faaliyetine son verilmesi düzenlenmiştir. Elektronik sertifika hizmet sağlayıcıları hakkında verilen kapatma cezalarına karşı başvurulabilecek yargı mercileri gösterilmiştir.
(Şerh No: 4244 - Ekleyen: Zeliha İlknur DENİZER - Tarih : 08-02-2010)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

E.İmzaK. MADDE 19 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

E.İmzaK. MADDE 19 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

E.İmzaK. MADDE 19 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03263497 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.