Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TMSFMahcuzY. MADDE 20

     
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari Ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik MADDE 20
Ortak hükümler
(1) Katılımcıların satış şartnamesinde belirtilen şartları tevsik eden belgelerinin tetkikinde sunulan belge üzerinde herhangi bir eksiklik tespit edilmesi halinde, bu husus Satış Komisyonu tarafından ilgiliye bildirilerek verilecek süre içinde eksikliğin giderilmesi istenir. Belgelerin eksikliğinin hiç giderilmemesi veya süresi içerisinde giderilmemesi halinde katılımcı ihale sürecinden çıkartılır.

       (2) Satış şartnamesinde, ihale sürecinde ilgililere yapılacak bildirimlerin şekli ve usulü ayrıca belirtilebilir.

       (3) Satış Komisyonu tarafından ihale sürecinden çıkartılanlar ile ihaleye katılamayacakların belge ve teminatlarının geri verilmesi kararlaştırılır. Bu işlemler, bir tutanakla tesbit edilir.

       (4) İhalelerde uygulanacak usullerle ilgili diğer hususlar satış şartnamesinde belirtilir.

       (5) Satış usullerinin tamamında birinci ve ikinci en yüksek teklif veren teklif sahipleri bu teklifleri ile ihale bedelinin tahsiline, vadeli satışlarda peşinatın ödenmesine kadar bağlıdır.

       (6) İhale yukarıda sayılan usullerden herhangi biri ile veya bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesi hükümlerine uygun olarak birden fazla usulün bir arada uygulanması suretiyle yapılsa dahi tekemmülü Kurul onayı ile gerçekleşir.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 04-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 20 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 20 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 20 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 20 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 20 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03926706 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.