Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TMSFMahcuzY. MADDE 9

     
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari Ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik MADDE 9
Satış hazırlıkları
(1) Kurul, satışa konu ticari ve iktisadi bütünlük içerisinde yer alan mal, hak ve/veya varlıkların tabi olduğu ilgili mevzuatı ve diğer mevzuat hükümlerini de nazara alarak katılımcıda aranan şartları tespit eder.

       (2) Satış şartnamesinde belirtilmek kaydıyla, ticari ve iktisadi bütünlüğün özelliklerini tanıtan broşür veya tanıtım kitapçıkları bedel mukabilinde dağıtılabilir, bilgi odaları kurularak tespit edilecek usul ve esaslara göre katılımcıların bedeli mukabilinde bu bilgi odalarında inceleme yapmalarına izin verilebilir. Bu işlemler ihale sürecine tesir etmeyeceği gibi ticari ve iktisadi bütünlüğün tanıtılmasına yönelik olarak hazırlanan broşür, tanıtım kitapçıkları ve bilgi odalarında yer alan hususlar ile satış şartnamesi arasında herhangi bir aykırılık bulunması halinde satış şartnamesi esas alınır.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 04-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 9 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 9 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 9 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 9 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 9 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03257704 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.