Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

TMSFMahcuzY. MADDE 5

     
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari Ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik MADDE 5
Ticari ve iktisadi bütünlüğün oluşturulması ve satış kararı
(1) Tahsilat Daire Başkanlığı, bu Yönetmeliğin 4 üncü maddesi kapsamındaki mal, hak ve/veya varlıkların bir kısmının veya tamamının ticari ve iktisadi bütünlük oluşturacak şekilde satılmasını gerekçeleri ile Kurula teklif eder.

       (2) Kurul, teklifi uygun gördüğü takdirde bu mal, hak ve/veya varlıklardan ticari ve iktisadi bütünlük oluşturulmasına ve bu Yönetmelik kapsamında satışına karar vererek satışta uygulanacak ihale usullerini belirler.

       (3) Satış kararının alınmasından sonra, satış tarihine kadar ticari ve iktisadi bütünlük kapsamında bulunan ve bütünlüğün niteliğini esaslı biçimde etkilemeyen bir kısım mal, hak ve/veya varlıkların kıymet takdirleri belirtilmek suretiyle ticari, iktisadi veya hukuki nedenlerle eksilmesi veya bütünlük kapsamı dışına çıkarılması bütünlüğü bozmaz.
(Madde son güncelleme Av.Mehmet Saim Dikici, 04-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 5 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 5 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 5 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 5 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

TMSFMahcuzY. MADDE 5 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03788209 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.