Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

CEDAW. MADDE 3

     
 
CEDAW: Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi MADDE 3
Taraf Devletler kadının tam gelişmesini ve ilerlemesini sağlamak için,özellikle politik, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlar başta olmak üzere bütün alanlarda, erkeklerle eşit olarak insan hakları ve temel özgürlüklerinden yararlanmalarını ve bu haklan kullanmalarını garanti etmek amacıyla yasal düzenleme dahil bütün uygun önlemleri alacaklardır.
 2 Bilgi    1  Çeviri    (Madde son güncelleme Av.Habibe YILMAZ KAYAR, 01-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

CEDAW. MADDE 3 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

CEDAW. MADDE 3 Şerhler, Notlar, Yorumlar

GENEL TAVSİYE NO: 6
GENEL TAVSİYE NO: 6 (7.Oturum, 1988) Etkili Ulusal Mekanizma ve Tanıtım CEDAW Komite; Taraf devletlerin CEDAW’ a ilişkin raporlarını göz önünde bulundurarak, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 30 Kasım 1987 gün ve 42/60 sayılı kararına işaret ederek, Taraf devletlere: 1-a) Hükümet politikalarının tümünün kadınlara etkisi üzerine tavsiyede bulunmak, b) Kadının statüsünü kapsamlı bir şekilde gözlemlemek, c) Ayrımcılığın önlenmesi için yeni tedbirler, etkili yürütülen stratejiler ve polit...
(Şerh No: 2457 - Ekleyen: Av.Habibe YILMAZ KAYAR - Tarih : 12-12-2009)

GENEL TAVSİYE NO.18
GENEL TAVSİYE NO.18 (10.oturum,1991) Özürlü Kadınlar Kadınlara Karşı Ayrımcılığa Karşı Komite, Kadınlara yönelik ayrımcılığın tüm biçimlerinin ortadan kaldırılmasına dair anlaşmanın özellikle 3. Maddesini gözönüne alarak, Taraf devletlerin 60'tan fazla periyodik raporunu dikkate alarak ve bunların çok nadir olarak sakat kadınlar hakkında bilgi sağladığını kabul ederek, Özel yaşam koşullarıyla bağlantılı olarak ayrımcılığı iki misli yaşayan sakat kadınların durumlarıyla ilgili, Kadınların i...
(Şerh No: 2451 - Ekleyen: Av.Habibe YILMAZ KAYAR - Tarih : 12-12-2009)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

CEDAW. MADDE 3 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

CEDAW. MADDE 3 Yabancı Dil Çevirileri

States Parties shall take in all fields, in particular in the political, social, economic and cultural fields, all appropriate measures, including legislation, to en sure the full development and advancement of women, for the purpose of guaranteeing them the exercise and enjoyment of human rights and fundamental freedoms on a basis of equality with men.
(Şerh No: 402 - Çeviren: Av.Habibe YILMAZ KAYAR - Tarih : 01-11-2009)

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

CEDAW. MADDE 3 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03212500 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.