Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Sigara İçiyor musunuz?
Evet, sigara içiyorum. 568 47,73%
Hayır, sigara içmiyorum. 622 52,27%
Oy Verenler: 1190. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 113)

Hukukçular ve Sigara Kullanımı

Yanıt
Old 15-10-2006, 22:59   #1
Admin

Varsayılan Hukukçular ve Sigara Kullanımı

Stres altında çalışanlar daha çok sigara içiyor.
Hukukçular stres altında çalışıyor.
Hukukçular çok sigara içiyor (mu?)

Oylayalım, görelim..
Old 16-10-2006, 10:11   #2
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Maalesef..:(

Üzülerek belirtmem gerekir ki sigara kullanıyorum.Üstelik sigaraya okulu bitirp mesleğe atıldıktan sonra başladım.

Ama biliyorum ki bu bir mazeret değil.Sanırırm nikotine meilim vardı
Old 16-10-2006, 10:37   #3
metus_82

Dikkat

Merhaba,ben sigara içmeyenlerdenim büyük ihtimalde ömrümün sonuna kadar da içmeyeceğim; her nekadar stresli bir meslekle uğraşsak da...
Old 16-10-2006, 10:53   #4
Av.Nebi

Ben askerde iken birer ikişer içip başlar gibi olmuştum ama neyseki paket falan almışlığım yok.
Old 16-10-2006, 12:37   #5
Av.n.ezgi

maalesef ben de sigara içen avukat adaylarındanım ben de nikotine meilliymişim herhalde bilmem içiyorum işte gerçi benim içtiklerim hafifmiş ama herhalde kendimi kandırıyorum
Old 16-10-2006, 14:46   #6
Av_Ece Altunay Önal

yedi-sekiz sene önce sorduklarında bütün sigara içenlerden nefret eder, sırf içilmesin diye "astımım var" derdim..Sigara içmeleri sebebiyle görüşmeyi kestiğim arkadaşlarım olmuştu lisedeyken..Heyhat!!!Dört senedir ne yazık ki tam bir içici oldum ama yine de iş yoğunluğu, stresi bahane olmamalı hiç birimize çünkü bu sadece arkasına saklanılan bir perde.Eee ne demişler "büyük lokma ye, büyük söz söyleme"
Old 16-10-2006, 15:46   #7
emmmine

bende içiyorum 3 yıl oldu öğrenciyken böyleyse avukat olunca nasıl olur acaba?sigaramla bütünleştim.emmmine
Old 16-10-2006, 16:55   #8
Samanyolu

Varsayılan içmiyorum artık yiyorumm

sigara içmeyince beynimer o ksijen gitmiyo galiba benim yaptığım hiçbişeyden zevk almıyorum...anlama kabiiliyetimi büyük çlcüde yitiririyorum..beynim uyuşuyo ellerim felan acaip kötü bişey...
Old 16-10-2006, 18:26   #9
gcicektrk

Varsayılan merhabalar:)

ben sigara kullanmıyorum,kullanmayı da düşünmüyorum. kabul ediyorum stresli bir işle uğraşıyoruz ve zaten bu nedenle diyorum ki stres sağlığımızı alıp götürürken bide sigarayla desteklemenin ne anlamı var.....
Old 16-10-2006, 19:25   #10
av.ilyasmeral

maalesef bende sigara kullanıyorum ama hukukçu adayı olmanın verdiği stresten değil çok öncelerden beri kullanıyorum
Old 16-10-2006, 19:29   #11
lawyergirl

Acil bir de bu konuda basarılı olabilsem

Ne yazikki ben de fakülteye gelmeden önce basladım sigaraya.üzgünüm sanırım şimdilik yapcak bişey yok ama öbür türlüde zaman geçmiyoki
Old 16-10-2006, 22:19   #12
kağanulaş

Valla kötüyü övmek gibi olmasın ama ben bayıla bayıla içiyorum. İçmeyenlere saygım var, onların da içenlere saygı göstermesini istiyorum. Önceden sigara içmeyenler düşünülmezdi, onlara haksızlık yapılırdı, sigara içenlerin dumanına maruz kalırlardı; şimdi de bence içenlere saygısızlık yapılıyor. Bİz de hep böyledir zaten bir problemi çözmek için yok sayarız. Şimdi sigara içen kimse yokmuş gibi hre yerde yasaklanıyor. İyi yasaklayalım da ben içiyorum o ne olacak? Sigarayı yasakladınız diye ben bırakmadım ki. Sigara içenlerin de düşünüldüğü düzenlemeler yapılmasını istiyorum ben. Mesela şehirlerarası otobüslerde sigara yasaklandı, tiryakiler mola yerlerinde normalden çok daha fazla sigarayı normalde içtiklerinden çok daha hızlı içiyorlar. Bu yasak sigara içenlerin de menfaatine deniyor ama sigara içenler daha kısa sürede daha çok ve hızlı sigara içtikleri için bu işten çok daha fazla zarar görüyor. Mesela sigara içilebilen seferler konulsa bu iş kolaylıkla çözülebilir. Sayın site adminleri de forum alanlarını sigaralı ve sigarasız bölümlere ayırabilir mesela
Old 16-10-2006, 22:23   #13
Samanyolu

Varsayılan sigara

kağan bey evet şu otobüslerde sigaranı yasaklanması çok ciddi bi sorun telef oluyoruz yollarda..sigara içmek kötü bişey ama yakalandık bi kere bırakamıyorum yaa denedim ama mümkün olmadığını anladım tüm hatay fonksiyonlarım kayboluyo..
Old 17-10-2006, 00:41   #14
ibreti

İçilmez mi tütün hiç? Niye üretiyorlar içilmeyecekse?
Tütünle kalmıyor iş... Tütünün sarılacağı kağıt, saracak makina, paketleyecek fabrika, filtre, yakmak için çakmak, kül taplası... Bütün bunların kişilerin zevkine göre binbir çeşidi...
Neymiş efendim, çevreye zarar verirmiş. Sevsinler... Sararan perdelere binbir türlü temizlik malzemesi, kokuların sindiği mekanlara binbir türlü parfüm...
Hem vakit kazanmak için dahi iyi bir yöntem bir sigara tellendirmek. Öyle değil mi? Vatandaş karşınıza gelir, ahiret sorusunu yöneltir. Pek çok cevap verilebilir lakin, hangisi daha elverişli diye bir düşünmek gerek. Elimizi pakete uzatıp yavaşça bir sigara çekmek, dudağımızın kenarını kıstırıp çakmağı sallaya sallaya sakin sakin o sigarayı yakmak çok kere aradığınız o zamanı kazandırır.
Bakıyorum da açık oturumlarda katılanlar ellerini koyacak yer bulamıyor. Eline bir sigara tutuştursan sonur çözülür...
Ama herkes benim gibi akıl kutusu değilki
Old 17-10-2006, 01:29   #15
yemliha

"sessizce bir cıgara yakardın
parmaklarımın ucunu yakardın
kirpiklerini eğerdin bakardın
üşürdüm içim ürperirdi
felâketim olurdu ağlardım"

A. İ.

Old 17-10-2006, 13:52   #16
Staj.Av.Selçuk

malesef bende liseden beri sigara içiyorum.ama lisedeyken daha az sigara içerdim.şimdi ise epeyce abarttım.size bi tesbitimi anlatmak istiyorum
ben marmara hukuk mezunuyum.bizim okulda(haydarpaşa kampüsü)tıpçılarla hukukçular aynı kattalaradır.bilenler bilir bizim okul alcatrasa benzer kare ortada bi tane bahçe okulu ikiye bölmüşler yarısı hukukçuların yarısı da tıpçıların.
hukuk kolıdoruna geldiğinizde göreceğiniz manzara havada buyuk bi sigara dumanı bulutu etrafta gürültü kalabalık kirlilik o biçim.biriaz daha ilerleyip tıpçıların kolidoruna geldiğinizde manzara tamamen değişiyor.kolidorlarda kimsecikler yok sesız sakın etrafta çicekler felan sigara içmek yasak huzur ve hijyen dolu bi ortam.
hukukçu nedense biraz daha dagınık yaşıyor.kendisine zarar vermeyi seviyor.benim tanıdığım hukukçuların neredeyse hepsi sigara kullanıyor.

ne diyelim;
hırsla çakarım kibriti
ilk nefeste yarılanır cigaram....
A.Arif
Old 17-10-2006, 14:46   #17
Av.Suat Ergin

Halk icinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
olmaya devlet cihanda bir nefes SİGARA gibi.
Old 17-10-2006, 14:52   #18
Av. Levent Kıray

Herkes kendini sigarayla zehirleme hak ve hürriyetine sahiptir. Buyursunlar 4700 adet zehiri solusunlar, afiyet olsun. Ancak! Kimsenin başkasını zehirleme hakkı yoktur. O yüzden sanırım ABD'nin bazı eyaletlerinde olduğu gibi sigara tüm "kamusal alanlarda" yasaklanmalıdır. Kamusal alanlara da caddeler, sokaklar, parklar dahildir. Örneğin, çoğu zaman yolda yürürken, bir adamın içtiği sigara dumanı yüzümüze doğru yöneliyor ve gayriihtiyari bu ilkellik abidesinin ağzından çıkan pis dumanı solumak zorunda kalıyoruz. Bu rezalet, ülkemize hiç yakışmıyor.
Old 17-10-2006, 16:17   #19
Av.E.Fırat Kuyurtar

Ben şu an stajımı yapıyorum ve staj öncesinde zannedersem dünyanın en stresli işi olan banka müşteri hizmetlerinde çalışırken sigarayı bıraktım. Yaklaşık 8 ay oldu. Nasıl bıraktım bliyor musunuz?
Ağır bir gribe yakalandım sigara içemedim ve içmek de istemedim; zannedersem hepimizin böyle zamanları olur. İşte hastalıktan sonrada içemem kararı aldım. Şu ana kadarda hiç zorluk çekmediğimi söyleyebilirim.
Kendinize bir iyilik yapın ve sigaradan kurtulun.
Old 17-10-2006, 18:48   #20
M.S.

Bu yil üniversite de son yılım ve henüz sigara içme teşebbüsünde bulunmadım. Umarım bundan sonra da öyle bir isteğim olmaz.
Old 17-10-2006, 19:04   #21
yemliha

inşallah. ama gene de dikkatli ol ! insan böyle durumlarda abi
Old 17-10-2006, 19:06   #22
yemliha

kendini zor tutuyor ... şimdiye kadar alışmadıysam bundan sonra da alışmam düşüncesi tehlikelidir. başlarsan bırakması zor oluyo . misal ben
hoşçakalın ...
Old 17-10-2006, 19:11   #23
şara

Dikkat

insanın okuduğu bölüm ile sigara içmesi arasında bir bağlantı kuramadım..o halde hiç bi iş yapmayan ve elinden sigarasını düşürmeyenler???!!!hayatın zorluğuna karşı mı içiolar..??
lütfen herkes sigarayı bıraksın...
Old 17-10-2006, 19:39   #24
Tiocfaidh

Mesleğin stresli ve yorucu olması mazeret olmamalı. İradesine hakim olan oluyor bir şekilde(ehem ehem, hayatımda ağzıma sürmedim )
Old 17-10-2006, 20:21   #25
Kavaz

MERHABALAR;
BEN LISEDEYKEN SIGARA KULLANMAYA BASLAMISTIM.HATTA COK AMA COKUZN YILLARDA ICTIM.SANRIM 8 VEYA 9 YIL KADAR.ANCAK SIMDI BIRAKTIM VE BIRAKALI 7 AY OLDU.DEGERLİ MESLEKTASLARIM,GERCEKTEN DEGISTIGIMI SOYLEYEBILIRIM.HATTA EVRIM GECIRDIGIMI SOYLEMEM BILE MUMKUN.IYIKI BIRAKMISIM DIYORUM VE HEP DIYECEGIM.CUNKU KENDIMDEKI FARKI GORDUM.CANLI CESET DERLER HANI OYLEYDIM.HEP DIYORUM KI,OYLE YA DA BOYLE SIGARAYLA,HAYATIMIN BIR DONEMINDE MUTLAKA AYRILICAKTIK ZATEN.BIRBIRIMIZI BIRAMAK ZORUNDA OLMADAN(HASTALIK),BEN ONU BIRAKMALIYIM KI KALAN OMRUMU RAHAT YASAYABILEYIM.AKSI TAKDIRDE RAHAT VEYA RAHATSIZ YASANABILECEK BIR OMURDEN BILE SOZEDEMEYEBILIRDIM.KESINLIKLE MESLEK,STRES,NIKOTIN IHTIYACI VS. HANGI SEBEPLE OLURSA OLSUN KIMSENIN SIGARAYA IHTIYACI OLMADIGINI DUSUNUYORUM.SIGARA İÇEN KİŞİLER,SADECE IHTIYACI OLDUGUNU VEYA BIR KERE ALISMIS OLDUGUNU KENDINE KABULLENDIRMIS OLDUGUNDAN DOLAYI İHTİYACIYMIS GIBI HISSEDIYOR.YALNIZ SIGARA ICEN DEGERLİ MESLEKTASLARIM BENI YANLIS ANLAMASINLAR.KISISEL OLARAK SOYLEDIGIM BIR DURUM SOZ KONUSU DEGIL.ACIKCASI YUKARIDAKI YAZILARI AYRINTILI BIR SEKILDE INCELEMEDIGIMDEN DOLAYI YANLIS ANLASILMAYA MAHAL VERMEK ISTEMIYORUM.BU SIGARA BAGIMLILIGI HAKKINDAKI TEMEL NEDEN KISININ KENDI KENDINE KABUL ETTIRTIGI SEBEPLERLE,ALISTIGINI SANMASINDAN KAYNAKLANDIGINI DUSUNUYORUM.BENIM SOYLEMLERIM KENDI YONTEMIME ILISKIN.NIKOTIN BANTLARI,SAKIZLARI,AKAPUNKTUR VS. YOLLARDA DEGIL,KİŞİ ÇÖZÜMÜ KENDİSİNDE ARAMALI VE ANCAK KENDISI ISTERSE BIRAKABILIYOR
SIGARA BAGIMLILIGI DIYE BIR SEY YOK!!!BILIMSELLIGINI GECIYORUM VE SADECE PSIKOLOJIK ACIDAN SOZEDIYORUM.UMARIM SIGARA ICEN MESLEKTASLARIM GEC OLMADAN,ONU BIRAKIRLAR.GERCEKTEN SONU COK COK AMA COK ZOR...
Old 17-10-2006, 20:23   #26
KaDioGLu

herkese selamlar tüm sigara içenleri en kısa zamanda bırakmaya davet ediyorum ve esefle diyorum ki kimse kendini kandırmasın 'BIRAKAMIYORUM KAÇ KERE DENEDİM OLMUYO...' gibi sözlerle vaktinizi geçirmeyin sağlınızı düşünüyosanız sigarayı bırakın hukukçu bi insanın iradesi zayıf olmamalı küçük şeylerle oyalanıp takılmamalı bende zamanında çok içtim bacak kadar çocukken paket taşırdık ama sonra bıraktım ve hiç de eksiklik hisstmedim belki bazı kişilere mübalağa gibi gelebilir ama öle değil gerçekçi olun her zaman bi çıkış vardır yeter ki doğru zamanda doğru yerde doğru şeyi aramasını ve istemesini bilin insan yapabildikleriyle sınırlı istekleriyle sınırsızdır şimdi sormak gerek acaba siz gerçekten bırakmak istiyo musunuz yoksa düşündükleriniz söyledikleriniz sizi oyalamaktan başka bişeye yaramıyo mu......
saygılar objektif olmak gerek önyargısız ve yapıcı
Old 17-10-2006, 21:08   #27
gülşah

Hukukçu kimliğimle ilgili olarak sigara içilebilecek durumlarda kaldım ve tabi özel yaşantımda da.ama içmedim.bundan sonra da içmem sanırsam ama bence bazılarının sigara içmeye devam etmesi iradesizlik olarak algılanmamalı..
Old 17-10-2006, 22:54   #28
Jeanne D'arc

Ben içmem, içene de -beni çok çok rahatsız etmedikçe; bazıları gerçekten kötü kokuyor- karışmam, tavsiyede dahi bulunmam -herkesin en az benim kadar aklı, iradesi, tercih hakkı var ve kutsal-.

Dahası "İçiyorum, ne yapayım, vah tüh" tavrındansa, "İçiyorum, keyfini çıkartıyorum." tavrına da alkış tutarım. Bu arada cigara ile ilgili şiirler güzeldi, teşekkürler!

Saygılarımla.
Old 18-10-2006, 01:05   #29
Av.Selim HARTAVİ

Sigara evet sanırım zarar verici bunu zamanla anlıyor insan ancak sigara içmediğim zamanlar kendimi çok asosyal göruyorum. hep birşeyler eksik oluyor hayatta... siğara içiyorum ama sanırım seviyorum sigara içmeyi içenlere de içmeyenlere de saygı gösteriyorum. yalnız bir husus var ki siğaraya alıştınmı bırakmayacaksın, içmedinmi hiç başlamayacaksın. saygılar
Old 18-10-2006, 02:34   #30
Cest la vie

Eger bir gun olur da bir araya gelecek olursak ve ben size "oh-oho oh-ho, astimim var da sigarayi diger tarafa alabilir misiniz, sondurebilirseniz tabii cok daha iyi olur.." gibi bir ricada bulunursam bilin ki aslinda astimim falan yok, sadece inanilmaz rahatsiz olmusum!
Icenler anlayamaz belki ama o koku ve duman acik havada bile beni rahatsiz ediyor ve ortam ne kadar hos olursa olsun orayi terketmek istiyorum.
Tabii ki kendinizi zehirleme hakkiniz var ve aciksasi uzun vadede kimin kendine ne kadar zarar verdigi umurumda degil. Ancak "pasif icicilik" diye de bir kurum var ve ozellikle cocuklarin sigara icilen bir ortamda bulunmasi, onlara aktif icicilerin aldigi nikotindenden cok daha zarar veriyor.
"Senin benim burnuma vurma hakkin benim burnumun ucuna gelene kadardir, ondan sonrasi benim hak alanima girmektedir." Sigara da boyle bir sey iste ve bilmiyorum eger bir gun bu sigarayla ilgili acilmis buyuk bir dava gorurseniz hemen isimlere bakin-belki ismim orada geciyordur...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi