Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tazminat Harci

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-03-2015, 16:19   #1
ÇOK ACİLLLL

Soru Tazminat Harci

Merhabalar

Eşim 2008 Yilinda Bana Boşanma Davasi Açmişti 3 Yil Sürdü Sonra Eşimin Haksizliği Ve Benim Isteğim üzerine Dava Red Edildi.3 Yil Süre Doldu Ve Eşim Tekrar ''fiili Ayrilik Sebebiyle Bana Boşanma Davasi Açti.''eve Yazi Geldi Ve Hakim Bana 2 Hafta Süre Verdi Cevap Yazmam Için.avukatim Sayesinde O Süreyi Maalesef Kaçirdim.dün Davam Görüldü 21/05/2015 Ertelendi.2 Hafta Içinde Delil Ve şahitlerinizi Bildirin Denildi.bizde Haftaya Tazminat Davasi Açacağiz Ve 2 Davanin Birleştirilmesini Istiyeceğiz.

Sorum şu:

Açacağim Maddi Manevi Tazminat Davasi Için Harç ödermiyim Yada Açacağim Rakamin % Kaçini öderim.

Saygilarimla...
Old 27-03-2015, 23:51   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan ÇOK ACİLLLL
Merhabalar

Eşim 2008 Yilinda Bana Boşanma Davasi Açmişti 3 Yil Sürdü Sonra Eşimin Haksizliği Ve Benim Isteğim üzerine Dava Red Edildi.3 Yil Süre Doldu Ve Eşim Tekrar ''fiili Ayrilik Sebebiyle Bana Boşanma Davasi Açti.''eve Yazi Geldi Ve Hakim Bana 2 Hafta Süre Verdi Cevap Yazmam Için.avukatim Sayesinde O Süreyi Maalesef Kaçirdim.dün Davam Görüldü 21/05/2015 Ertelendi.2 Hafta Içinde Delil Ve şahitlerinizi Bildirin Denildi.bizde Haftaya Tazminat Davasi Açacağiz Ve 2 Davanin Birleştirilmesini Istiyeceğiz.

Sorum şu:

Açacağim Maddi Manevi Tazminat Davasi Için Harç ödermiyim Yada Açacağim Rakamin % Kaçini öderim.

Saygilarimla...

Cevap dilekçenizi ıslah edebilirsiniz. Islah ile yeniden vereceğiniz cevap dilekçesi ile maddi ve manevi tazminat talebinizi harçsız olarak talep edebilirsiniz ayrıca tanıklarınızı da bildirebilirsiniz. Ayrı bir dava açmanıza gerek yoktur.
Old 01-04-2015, 09:50   #3
Konuk

Soru

Sayin Ilgili

Islah Etmek Ne Demek Ama Hakim Bizim Yazdiğimiz Dilekçe Geç Kaldiği Için Red Etmişti şimdi Islah Etmek Için Ne Yapmam Gerekiyor.yada Ayri Tazminat Davasi Açarsam Ne Kadar Harç öderim.

Saygilarimla.
Old 01-04-2015, 13:40   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eğer cevap dilekçenizi süresinde vermiş ise meslektaşımın cevabı aynen geçerlidir.

Kaldı ki ön inceleme duruşmasına kadar davayı,talepleri genişletmek için (ıslaha gerek kalmaksızın) karşının onayına da ihtiyaç yoktur.

Usulüne uygun olarak yasal sürede verilen cevap dilekçeniz yoksa ıslah edilecek dilekçeniz olmayacağından ,ıslah yerine başka bir mahkemeden boşanma ve tazminat talepli dava açmanız ve bu davanın eşinizin açtığı dava ile birleştirmeniz mümkündür.

Boşanma ile beraber talep edilen tazminatlar için harç ödenmeyecektir.

Tek başına tazminat davası açarsanız ödeyeceğiniz harç,talep ettiğiniz tazminatla doğru orantılı ve nispi olarak hesaplanacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi