Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evli değilim, çocuğum oldu tehdit ediliyorum, esrar kullanıyorlar

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-11-2014, 18:05   #1
Konuk

Varsayılan evli değilim, çocuğum oldu tehdit ediliyorum, esrar kullanıyorlar

ben 2 3 kez görüşmüştüm bu kışıyle cok ıyı bırı olarak gorunmuştu bana fakat sonra okul çıkışı bnı zorla arabasına bındırdı vede tecavuz ettı 17 yasındaydım sonra bnı evıne goturdu ve annem bnı gerı aldı onlardan babamın bu olaydan haberı olmadı hep tehtıt ettı beraber olmamız ıcın bn bu tehtıtlerı aıleme soyluyemedım aıleme zarar vermesınden korktum evınde arabada hep tehtıtlere maruz kaldım ve askere gıttı kurtuldum derken hamıle oldugumu ogrendım vede sonra bunu ona soyledım acemı bırlıgı bıtınce bnı tekrar kaçırdı ve aılesının yanına goturdu aılesıde bnı saklamak ıcın ananesının evınde sakladılar vede o zaman hala 17 yasındaydım bnm telefonumdan aıleme sıkayet etmeyın bız beraber olduk nolur sıkayet etmeyın anne dıye bnm dılımden msj yolladı aılemde sıkayet etmedı sevıyorumdur anlaşırız sandılar fakat bn ıstemıordum sonrasında onun aılesıyle yasamaya basladık oda aılesıyle kalıodu zaten babası cocuklarına hep sıddet kullanıolardı kardeslerı madde kullanıolardı vede bnm kupelerımı dahı cantamdan çalmışlar bu duruma kadar gelmışlerdı bu arada bnm dugunum oldu fakat nıkahımızı yaptırmadık babam nıkaha ımza atmam dedı yasımda kucuktu vede bnde hala ıstemıordum ama tehtıtlerden dolayı dugunde oldu ama nıkah olmadı esım askerdeyken bazı zamanlar madde kullandıkları ıcın korkudan aılemlerde kaldım fakat aıleme soylemedım kullandıklarını eşim askerden gelınce hep orda kalmaya basladık bnı hep hırpalıyordu bna boyle davranma en sonunda aıleme senı soylucm dedıgımde senı baglarım kımse senı bulamaz dıe hep tehtıt ettı ve bn canıma tak ettı baba evıme geldım ve babama herseyı anlattım babam bnı gerı vermedı ve 1 ay sonra kapıya dayandı ve babamıda tehtıt ettı suanda bebegım 8 aylık ve kımlıgıde yok dogum raporu var ama bn o esrar ıcenlerın oldugu eve cocugumu gondermek hıcbırsekılde ıstemıorum kac yıl olursa olsun suanda babam bnı okutmaya devam edıyor vede oglumada sahıp cıkıor onada bakıor ama bn tehtıtlerınden korkuorum artık bnden ve aılemden cocugumdan uzak durmasını ıstıyorum lutfen bna yardımcı olun artık dayanamıorum bna bu yaptıklarının cezası ne olur?
Old 22-11-2014, 11:19   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn Katılımcı,

1-Evlilik dışı doğan çocuğun velayeti annededir.Baba tarafından çocuk tanınmamış ve baba nüfusuna kaydedilmemiş ve mahkemece çocukla baba arasında kişisel ilişki kararı verilmemiş ise baba çocuğu ile sizin rızanız dışında görüşme hakkına sahip değildir.

2-Evlilik dışı doğan çocuğun nüfusa kaydedilmesi için doğum belgesi ile nüfusa başvurmanız yeterlidir.Çocuk sizin yhanenize kaydedilecektir.

3-Sizin ve ailenizin tehdit ve şiddetten korunması için:
a-Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
b-Savcılıkta suç duyurusu ile beraber veya bağımsız olarak aile mahkemesine başvurarak koruma kararı isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 27-11-2014, 13:40   #3
Konuk

bıze hiç bulaşmasını ve cocugumlada hıcbır sekılde goruşmesını ıstemıorum cunku o eve gırdıgı an cocugumunda ahlakı herseyını bozcaklarına ınanıorum bu yuzden babamın uzerıne kımlıgını cıkartabılıomuyum anne adında bnm adım baba adında babamın adı ? olurmu bu vede hastanedende dogum raporunda ahmet kızı ayşe hastanemızde dogum yapmış olup mesela buna benzer bır yazı yazıo hastane raporunda bu raporla babamın adına kımlık cıkartabılıomuyum cocuguma babamla beraber nufus daıresıne gıtsek ?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi