Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

hala okumuyor muyuz?

Yanıt
Old 29-03-2008, 15:49   #1
sedat albayrak

Varsayılan hala okumuyor muyuz?

http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...yfield=6B6http
://www.ntvmsnbc.com/news/292725.asp97461702066756172C4B1207A697961726574C3A 76920736179C4B173C4B1

ve nihaayet kitap fuarlaında muazzam rakamlara ulaşıldı.2007 istanbul tüyapta 350.000 katılımcı olması sevindiriciydi tabii ki fakat yayınevleri kitapların alınmadığını söylüyor.zaten ntv nin haberinde bu görülecektir,6 kişiye bir kitap düşüyor,herşeye rağmen büyük gerçek hala okumuyoruz,sebepleri bir tarafa okuma alışkanlığı kazanılması için neler yapılmalı fikirlerinizi bekliyoruz
Old 04-04-2008, 16:54   #2
ozlemdurucan

kitap fiyatlarını düşürsünler dicem ama alıcağım tepkiyi tahmin edebildiğim için susuyorum :S
aslında böylece korsanında önüne geçilebilir.
teknolojinin etkisi var aslında küçük yaşta edinilen okuma alışkanlığı artık yerini msn,playstaion gibi teknolojik nimetlere bırakıyor yerini. (!) internet üzerinde okuma alışkanlığı kazandırıcı kampanyalar yapılabilir bence)
Old 14-05-2008, 09:38   #3
hukukkızı

bu dönem, bilgisayar aldığımdan beri okumuyorum ne yalan söyleyeyım
Old 14-05-2008, 23:08   #4
AvTürk

kitap okumak zor zanaat. bir kitabın 20 25 ytl olduğu düşünülürse hukuk setlerine yan gözle dahi bakmıyorum saygılar
Old 15-05-2008, 11:16   #5
uye8490

İlginçtir hiç bir zaman kitaba verdiğim paraya acımadım.

Almakta zorlansam da bazen ,hiç bir zaman pahalılığından da şikayet etmedim.

Bunda belki lise yıllarında bulunduğum ilde tek bir kitapçının bile olmaması,babamın başka yayınevlerinden sipariş ettği kitapları her daim büyük bir özlemle beklemiş olmam,kitap setleri geldikten sonra "çok para vermişsindir" diyen anneme babamın "kitap en büyük yatırımdır ,çocuklarımı insan olarak yetiştireceğim" diye verdiği sevimli cevapların da etkisi olmuştur.

"Hala okuyor muyuz?" sorusuna benim vereceğim cevap "kesinlikle evet" olacak.
Çünkü kitapları severek büyüdüm ben ve su gibi ekmek gibi kitabın da bir ihtiyaç olduğunu içselleştirdim.

Şimdiki gençler öyle değil ne yazık ki.
Yeğenlerime okumaları için verdiğim kitapların okunmadan aylarca orda burda süründüğünü görmek içimi adeta yaralıyor.

Her alanda okumayan ,düşünmeyen,sorgulamayan bir birey(!) olmaları yönünde sayısız dayatmalarla karşılaşan gençlerin kitabı ve dolayısıyla yaşamı sevdirmeye çalışanlara bakış açılarını yine bu dayatmalar belirliyor...
Old 15-05-2008, 12:49   #6
slide

murathan mungan kadından kentleri okudum en son..çok beğendim..16 kent 16 ayrı kadının küçük öyküleri..
Old 15-05-2008, 14:54   #7
tuval2310

Ögretmen olan babam bizlere ilkokuldan beri okuma alışkanlığı kazandırdı..
Liseya başladıktan sonra büyük okuma açlığımı ancak korsan kitaplarla giderebiliyordum , malum kitap fiyatları , çok fazla okuyan bir lise öğrencisi _aslında herkes_ için çok yüksek..

Ancak üniversetiye geldiğimde edindiğim ilk kredi kartının hemen hemen tüm limitini kitaplara harcamıştım..Tabi borçlarımı ödeyememiş gelen faizlerle aldığım kitaplar bana aslında daha pahalıya mal olmuştu ..Aylarca uğraştım didindim kredi kartı borçlarımı ödemek için ama hiç pişman olmadım , şimdi kitaplığımda bu kredi kartıyla aldığım yüzün üzerinde kitabı görünce ne kadar iyi bir iş yaptığımı daha iyi anlıyor ve arkadaşlarımın sadece ayakkabı , kıyafet , parfüm için kredi kartlarını doldurmalarına şaşırıyorum
Old 30-12-2008, 15:18   #8
serkank1984

evet ne yazık ki ülkemizde kitap fiyatları çok yüksek,
aslında okuduğum her kitabı bitiriş tarihimi de yazarak bir kütüphane sahibi olmayı hayal ettim hep ama korsan almamamk için ya ayda 1 kitap alıyorum ya da çoğu zaman tanıdıklarımdan ödünç alıp okuyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi