Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

yüksek dozda ilaç kullnımı yüzünden felç

Yanıt
Old 11-01-2012, 14:19   #1
Konuk

 
Varsayılan yüksek dozda ilaç kullnımı yüzünden felç

iyi günler benim sorum :babam i.de dr trafik hastanesine gitti prostat teşhisi koymuş doktor ve 500mg dozunda ilaç veriyor onlar da yan etki yapıyor 3 gün için de yan etkilerini göstrmeye başaldı kısmi yüz felçi geçirdi gözü şişti ve tekrar doktara gitti o muayene olduğu dokktor izinliimiş başka doktor bakayım ilaçlarnı diyor ve verdiği tepki hayret nasıl yüksek dozda bu ilaçları verir iyiki gelmişiniz ve iyiki yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp durmuşunuz demiş 0,4 mg dozunda ilaç veriyorama ne fayda bu sefer gözünde de sorun çıktı gözü görmüyor şimdi ya ben bu doktoru nereye şikayet etmem gerekiyor eczaneyide o ilaç kaldırılmış depodan bulup da getiriyolay lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor
Old 11-01-2012, 22:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Hekim tedaviye başlarken uygun tedavi ve ilacı seçmeli ve duruma en uygun dozu belirlemelidir.

Ayrıca seçilen ilacın yan etkilerini de hastasına açıklamak yükümlülüğündedir.

Aykırı davranışlar özen yükümlülüğüne aykırılık oluşturur.

Sorun hakkında eczacının sorumluluğu için
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=64775

Gerekli araştırma ve görüş alma sonrasında hekimin standart dışı tedavi uyguladığı ve hastaya zarar verdiği tespit edildiğinde yasal yollara elbette başvurabilirsiniz.

Hekim hakkında :

1-Tabip odasına
2-Sağlık Müdürlüğüne
3-Hastane (kamuda çalışıyorsa) hasta hakları birimine idari başvuru yapabilirsiniz.

4-Suç oluştuğu yönünde görüş oluşmuş ise
Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

5-Tazminat için dava açabilirsiniz.

Bir avukattn her aşamada destek almanız yararınızadır
Old 14-01-2012, 11:38   #3
Mesut ÇETİN

 
Varsayılan

Sayın KONUK,

Babanıza verilen ve yan etki yaptığını ifade ettiğiniz ilacın adını yazabilirseniz konu hakkında eczacılık bakımında biraz daha fazla bilgi verebilme olanağı olabilir.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Yanlış verilen ilaç yüzünden yüzde lekelenme Konuk Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) 6 04-10-2011 00:25
Felç olan Müvekkilime Tazminat açılır mı... nanu Meslektaşların Soruları 4 03-02-2010 22:57
Bozuk ilaç Konuk Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) 6 03-11-2009 10:26
Yanlış Teşhis Ve Enjeksiyon Sonucu Felç- Sorumluluk? Neslihan Meslektaşların Soruları 9 26-02-2009 17:44
kısmi felç boşanma sebebi olur mu...!!! er_han49 Meslektaşların Soruları 3 06-07-2007 10:52


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03657007 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.