Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

hukuk fakültesi son sınıf öğrencilerine hakim- savcılık ve avukatlık dışında meslek önerisi

Yanıt
Old 30-07-2012, 14:02   #1
Furkan YAVUZ

Varsayılan hukuk fakültesi son sınıf öğrencilerine hakim- savcılık ve avukatlık dışında meslek önerisi

herkese selamlar. ben bu sene hukuk fakültesinde 4. sınıfa girdim. inşallah seneye mezun olacağım ve beni de meslek seçimi telaşı saracak. ancak ben klasikleşen şu cümleden bıktım: ' ya avukat olursun ya hakim savcı'. ben görev yeri sabit ve işimi yaparken sıkılmayacağım yani masa başı memurluk gibi olmayan bir meslek arıyorum. siz değerli arkadaşlarım ve büyüklerim fikir verirse çok memnun olurum. ilginize teşekkürler
Old 30-07-2012, 22:55   #2
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Furkan YAVUZ
herkese selamlar. ben bu sene hukuk fakültesinde 4. sınıfa girdim. inşallah seneye mezun olacağım ve beni de meslek seçimi telaşı saracak. ancak ben klasikleşen şu cümleden bıktım: ' ya avukat olursun ya hakim savcı'. ben görev yeri sabit ve işimi yaparken sıkılmayacağım yani masa başı memurluk gibi olmayan bir meslek arıyorum. siz değerli arkadaşlarım ve büyüklerim fikir verirse çok memnun olurum. ilginize teşekkürler

Ticaret yapmayı deneyin...

İstediğiniz tüm özelliklere sahip; avukatlık, hakim, savcı gibi klasik değil, yaparken sıkılmazsınız, masa başı değil, isterseniz sabit, memurluk ile alakası yok...
Old 31-07-2012, 14:20   #3
Furkan YAVUZ

[quote=Av.Selim Balku]Ticaret yapmayı deneyin...
hukuk fakültesini ticaret yapmak için okumadım.ben sizlerden tecrübelerinize dayanarak 'hukuk'la ilgili bir meslek önermenizi rica ettim. teşekkürler
Old 31-07-2012, 14:26   #4
Av.Selim Balku

[quote=Furkan YAVUZ]
Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
hukuk fakültesini ticaret yapmak için okumadım.ben sizlerden tecrübelerinize dayanarak 'hukuk'la ilgili bir meslek önermenizi rica ettim. teşekkürler

Özür dilerim, faydalı olamadım.

Çok kafa yordum ancak isteğinize uygun hukuk ile ilgili bir meslek bulamadım.

Başarılar...
Old 31-07-2012, 14:43   #5
Av. Ali YILMAZKARA

hakim- savcılık ve avukatlık dışında, memurluk da olmayan ayrıca hukuk eğitiminizle ilgili benim aklıma gelen meslek akademik (öğretim görevlisi) kaldı ki o da memuriyete çok yakın.

Meslek yelpazesi çok geniş bir bölümdür hukuk ancak en serbesti Avukatlıktır.
Old 31-07-2012, 14:55   #6
Atakan27

kpss sınavında a grubundan başarılı bulunmanız neticesinde birçok müfettişlik,uzman yardımcılığı vs. kadroları bulunmaktadır.Ayrıca askeri kurumların yapmış olduğu sınavlar neticesinde personel birliğinden muvazzaf subay olarak da başka bir yola girebilirsin tabi bu durumda yaş-boy-kilo vasıflarına sahip olmanız beklenir.Birçok bankada açmış olduğu bankacılık sınavlarda hukuk fakültesi mezunlarının sınavlarına katılmasına izin vermektedir örn:iş bankası
Old 31-07-2012, 15:10   #7
Gemici

[quote=Furkan YAVUZ]
Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku

Yasam tesadüfler ve beklenmeyen veya beklenen sürprizler ve olanaklarla doludur.

Yasamin getierbilecegi olanaklari ve engelleri göz önünde bulundurmadan, avukat olacagim, hakim olacagim, savci olacagim, milletvekili olacagim, devlet baskani olacagim, politikaci olacagim, ögretim üyesi olacagim su olacagim, bu olacagim türünden sabit fikirler önünüze cikan ve cikabilecek olanaklari görememek ve degerlendirememek neticesine götürebilir.
Ben hukuk fakültesini bitirdikten sonra Almanya"da doktora yapacaktim. Sosyal pedagog oldum.

En iyisi hukukcu olun sonunda hangi meslege yöneleceginizi zaman gösterir.

SAYGILARIMLA
Old 31-07-2012, 16:02   #8
Furkan YAVUZ

hepinize ilginiz için teşekkür ederim. sizlere son bir sorum olacak A sınıfı memurluk hakkında bana ne söyleyebilirsiniz? duyduğuma göre bakanlıklarda A sınıfı memur olunca bi süre sonra müsteşarlığa kadar çıkabiliyormuşsunuz. bilginiz var mı bu konuda? çok çok teşekkür ederim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi