Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma/velayet/güven sarsıcı görüşme/ suç duyurusu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-08-2014, 11:45   #1
Konukhayat

Varsayılan Bosanma/velayet/güven sarsıcı görüşme/ suç duyurusu

Esimle anlasmali bosanma davasi actik daha Gunu belli olmadi bu arada esimin uzerine kayitli telefondan benim baska sahislarla yaptigim konusmalarin dokumanini cikarmis simdi bunlarla beni tehditediyo ayrica cocogumuzun velayetini alacagini ve bana gostermeyecegini bwni rezil edip orurdugum yeri terk edecegini hatta akrabalaeimin hepsini arayip bu konuyuda herkeze anlatdi ve beni rwncide etti .bu konuda Ne yapmalitim cocugumu aliemi bana yardimci olmanizi istiyorum tesekkurler
Old 31-08-2014, 14:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Velayet için önemli olan çocuğun yararıdır.Eşinize karşı kusurlu olmanız doğrudan velayetin karşı tarafa verilmesi sonucunu getirmez.

Çocuğunuz yanınızdaysa,çocuğunuz kendini ifade edebilecek yaştaysa ve sizinle yaşamak istediğini beyan ederse ve uzman da aynı görüşte olursa velayetin size verilmesi beklenir.

Eğer velayet karşı tarafa verilecek olur ise çocukla görüşme hakkınız vardır.Karşı taraf uymaz ise icra müdürlüğü size yardımcı olacaktır.

Evlilik sırasında üçüncü şahıslarla hayatın olağan akışına aykırı sayı ve yoğunlukta görüşme yapmak güven sarsıcı eylem olarak değerlendirilir ve boşanma sebebi sayılır.Boşanmaya yol açan olaylarda siz daha fazla kusurlu bulunursanız nafaka ve tazminat kararı verilmeyecektir.

Ama çocuk sizin yanınızdaysa çocuk için tedbir/iştirak nafakası kararlaştırılacaktır.

Son olarak eşiniz adına kayıtlı olmasına rağmen sizin görüşme yaptığınızı kabul ettiğiniz tel kayıtlarının ilgisiz kişilere açıklanması özel hayatın korunması hakkının ihlali olarak değerlendirilebilir.Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi