Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

Ankara 20. İcra Dairesi'nden tebligat sorgulama

Yanıt
Old 02-04-2012, 11:45   #1
handekumas

Varsayılan Ankara 20. İcra Dairesi'nden tebligat sorgulama

Sevgili Meslektaşlarım,

İstanbul'dan talimat yoluyla Ankara 20. İcra Müdürlüğü'nde açmış olduğum 2 adet icra takibinde, tebligatın yapılıp yapılmadığına ve yapılmışsa tarihine bakabilecek bir meslektaşa ihtiyacım var. Esasen ben Ticaret Odası'na kayıtlı adreslerine gönderdim ama iade olma olasılığı yüksek. 35'e göre tebligat için Ticaret Odası'na müzekkere yazılması da gerekebilir.

Yardımcı olabileceğini düşünen meslektaşlarım bana mesaj atarsa çok sevinirim.

Saygılarımla...
Old 10-04-2012, 21:13   #2
av.donmez

mesajınız hala güncel ise yardımcı olabilirim...
Old 11-04-2012, 08:41   #3
Av. Aylin Kaya

Ben de yardımcı olabilirim sayın meslektaşım..
Old 11-04-2012, 08:53   #4
handekumas

Merhabalar;

Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

20. İcra Dairesi'nde iki takip açtım.

2012/1993E.sayılı olan dosyada tebligat bila olmuş, yine bir avukat arkadaş ATO'ya müzekkere yazdırdı şirket adres bilgisi için. Müzekkere cevabı geldi mi? Geldiyse ve ödeme emri adresi ile aynıysa 35'e göre tebligat yapıp takibi kesinleştirmem gerekecek. ATO müzekkere cevabı geldiyse bu işlemi yapmam gerekiyor.

2012/1994E. sayılı dosyada 30.03.2012 tarihinde şirkete tebligat yapılmış ve herhangi bir itiraz olmamış yine o avukat arkadaşın söylediğine göre. Bu durumda takip kesinleşti, haciz için UYAP araç ve taşınmaz sorgulaması yapmam lazım.

Çok şey mi istedim bilmiyorum
Old 12-04-2012, 09:59   #5
handekumas

Alıntı:
Yazan Av. Aylin Kaya
Ben de yardımcı olabilirim sayın meslektaşım..

Çok memnun olurum, teşekkür ederim.
Old 16-04-2012, 11:17   #6
Av. Aylin Kaya

Hande Hanım,

1993 Numaralı dosyanızda tebligat bila dönmüş, adres içiN 5.4.2012'de ATO'ya yazılmış ancak adres araştırması müzekkeresi sonucu henüz ATO'dan gelmemiş.Geldiğinde TK 35 yapılabilir.

1994 numaralı dosyada borçluya ödeme emri 30.3.2012'de tebliğ edilmiş, itiraz yok dosya kesinleştiğinden haciz talebi açabilirsiniz..

Yardımcı olabileceğim bir şey olursa görüşebiliriz. Kolay gelsin...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi