Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kadinin HİÇbİr Hakki Yok

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-03-2010, 15:25   #1
Konuk

Soru Kadinin HİÇbİr Hakki Yok

EŞİmden Defalarca Şİddet GÖrdÜm Her Seferİnde Buna Hakkin Yok Aİlemden Uzak Olabİlİrİm Ama Bana Sahİp Çikacak Yasalar, Kanunlar Var Derdİm Ancak DayaĞi Yer Otururdum. 5 Ay Önce Bu Kez Hakkimi ArayacaĞim Dedİm Polİsten Yardim İstedİm Benİm YÜzÜm GÖzÜm ŞİŞmİŞ Ve Kan İÇİnde EŞİmde İse Benİ BoĞmaya Kalkarken Kurtulmak İÇİn OluŞan Bİr Tek Tirnak Yarasi!sonrasinda Ben 2 Ay, EŞİm 5 Ay UzaklaŞtirma Aldi. Sulh Ceza Ona 3000tl , Bana 1500tl Ceza Verdİ. Bu Demek Oluyor Kİ Ölene Kadar Bekleyİn Sakin Ha MÜdahale Etmeyİn Sİz ÖldÜkten Sonra Bİrİlerİ Gelİp Sİzİn Olmayan Haklarinizdan Bahseder. Hastane Karakol Mahkeme Bunlarin Arasinda O GÜnÜ Tekrar Tekrar YaŞadim Yanİ Benİm Cezam Çok Daha BÜyÜktÜ. Şu An GÖz YaŞlarimi İÇİme Akitarak ÇaliŞiyorum
Old 24-03-2010, 16:39   #2
üye8180

Sayın konuk, haklarınızı öncelikle doğrudan avukat yardımı alarak korumanızı öneriyoruz. Yoksulsanız bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurarak, size ücretsiz avukat atanmasını talep edebilirsiniz.

Yasalar yetersiz, verilen kararlar adaleti sağlamaktan uzak, bari öleyim diye sızlanmak şüphesiz sağlıklı ve akıllıca bir davranış modeli değil. Size düşen, size karşı bir suç işlendiği zaman bu suçu kolluk güçlerine, suçun işlendiği yer Cumhuriyet başsavcılığına bildirmek, şikayetçi olmak. Demoralize olmak fayda değil zarar getirir. Sonuçta her birey kendi çapında bir hayatta kalma mücadelesi vermektedir !
Old 24-03-2010, 17:13   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Meslektaşımın yazdıklarına aynen katılarak:

Ceza yargılamasında bir avukattan destek almış olmak,şiddet karşısında korunmak için gösterilen tepkinin

Koşulları varsa;

1-Meşru müdafa ,

veya

2-Haksız tahrik kapsamında olduğu

Yine ceza verilecek ise;

1-Cezanın ertelenmesini,

2-Hükmün açıklanmasının geri bırakılması olanağının olup olmadığı yargılamada daha açık ve adalet duygunuzu tatmin edecek biçimde gözetilme olanağı olabilir.

Yasal süre geçmemiş ise ve mMahkum olduğunuz ceza miktarı temyize engel oluşturmuyor ise yargılamanın içeriği bakımından temyiz talebinizi mahkemeye belirtmenizde yarar olacaktır.

Bu aşamada dahi bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi