Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

dedaş

Yanıt
Old 28-09-2007, 10:50   #1
advocat63

 
Varsayılan dedaş

Dedaşta iş sözleşmesi ile çalışan işçi Tck bakımından kamu görevlisii midir?
Old 28-09-2007, 11:30   #2
Av.Nur Hayat BURAN

 
Varsayılan

http://www.gazeteport.com.tr/GUNCEL/NEWS1/GP_078534

Gazetedeki habere göre DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ'nde çalışanlar memur ve dolayısyla kamu görevlisi oluyor. Ama ben gazetenin yalancısıyım.
Old 28-09-2007, 11:37   #3
av_ttc

 
Varsayılan

Kamu görevinin işçiler eliyle yürütülmesi durumunda işçilerin 128. maddenin birinci cümlesinin açık ifadesi nedeniyle diğer kamu görevlisi sayılmalıdır (bknz. Prof. Dr. Sait Güran, Anayasa Yargısı, 1984, Sayfa: 197-200).
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04213190 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.