Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

6570 S.lı Gayrımenkul Kiraları Hakkında Kanun MADDE 7 ç Türkçeleştirme Önerisi

KiraK. MADDE 7 ç Mevcut Metin
ç) Gayrimenkulü yeniden inşa veya imar maksadiyle esaslı bir surette tamir, tevsi veya tadil için ve ameliye esnasında içinde ikamet veya iştigal mümkün olmadığı fennen anlaşıldığı takdirde kira akdinin hitamında,
KiraK. MADDE 7 ç Türkçeleştirme Önerisi
ç) Kiralayan, taşınmazı yeniden yapmak ya da bayındırlaştırmak amacıyla köklü biçimde onarma, genişletme ya da değişiklik yapmak isteyip de bunlar yapılacağı sırada içinde oturmak veya bir işle uğraşmak olanaklı olmadığı teknik olarak anlaşıldığında kira sözleşmesinin süresi sona erdiğinde taşınmazın boşaltılmasını isteyebilir.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Özge YÜCEL
Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 24-11-2009

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03154898 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.