Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

CEDAW. MADDE 18

     
 
CEDAW: Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi MADDE 18
1.Taraf Devletler, işbu Sözleşme hükümlerine etkinlik kazandırmak ve kaydedilen ilerlemeleri belirtmek amacıyla aldıklan yasal, adli, idari ve diğer önlemler hakkındaki bir raporu:

a.Sözleşme’nin, ilgili devlet bakımından yürürlüğe girmesini takiben bir yıl içinde;

b.Bilahare, her dört yılda bir ve ileride de Komitenin talep ettiği zamanlarda, Komite tarafından incelenmek üzere, BM Genel Sekreterine sunmayı taahhüt ederler.

2.Raporlarda. işbu Sözleşme yükümlülüklerinin gerçekleştirilmesini etkileyen unsurlar ve güçlükler belirebilir
 1 Bilgi    1  Çeviri    (Madde son güncelleme Av.Habibe YILMAZ KAYAR, 01-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

CEDAW. MADDE 18 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

CEDAW. MADDE 18 Şerhler, Notlar, Yorumlar

GENEL TAVSİYE NO: 6
GENEL TAVSİYE NO: 6 (7.Oturum, 1988) Etkili Ulusal Mekanizma ve Tanıtım CEDAW Komite; Taraf devletlerin CEDAW’ a ilişkin raporlarını göz önünde bulundurarak, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 30 Kasım 1987 gün ve 42/60 sayılı kararına işaret ederek, Taraf devletlere: 1-a) Hükümet politikalarının tümünün kadınlara etkisi üzerine tavsiyede bulunmak, b) Kadının statüsünü kapsamlı bir şekilde gözlemlemek, c) Ayrımcılığın önlenmesi için yeni tedbirler, etkili yürütülen stratejiler ve polit...
(Şerh No: 2458 - Ekleyen: Av.Habibe YILMAZ KAYAR - Tarih : 12-12-2009)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

CEDAW. MADDE 18 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

CEDAW. MADDE 18 Yabancı Dil Çevirileri

Article 18 1.States Parties undertake to submit to the Secretary-General of the United Nations, for consideration by the Committee, a report on the legislative, judicial, administrative or other measures which they have adopted to give effect to the provisions of the present Convention and on the progress made in this respect: a.Within one year after the entry into force for the State concerned; b.Thereafter at least every four years and further whenever the Committee so requests. 2.Reports may indicate factors and difficulties affecting the degree of fulfilment of obligations under the present Convention.
(Şerh No: 417 - Çeviren: Av.Habibe YILMAZ KAYAR - Tarih : 01-11-2009)

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

CEDAW. MADDE 18 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03914809 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.