Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

HastaYön. MADDE 17

     
 
Hasta Hakları Yönetmeliği MADDE 17
Kayıtların Düzeltilmesini İsteme
Hasta; sağlık kurum ve kuruluşları nezdinde bulunan kayıtlarında eksik, belirsiz ve hatalı tıbbi ve şahsi bilgilerin tamamlanmasını, açıklanmasını, düzeltilmesini ve nihai sağlık durumu ve şahsi durumuna uygun hale getirilmesini isteyebilir.

Bu hak, hastanın sağlık durumu ile ilgili raporlara itiraz ve aynı veya başka kurum ve kuruluşlarda sağlık durumu hakkında yeni rapor düzenlenmesini isteme haklarını da kapsar.
 1 Bilgi    1  Türkçe    (Madde son güncelleme Av.Habibe YILMAZ KAYAR, 01-11-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

HastaYön. MADDE 17 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

HastaYön. MADDE 17 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Düzenleme sözcüğüne ek
Başlıkta geçen ''düzenleme'' sözcüğüne ek olarak, işlem, sonuç aynı kalsa bile, güncelleme sözcüğünü de alması daha açıklayıcı olabilir.
(Şerh No: 14201 - Ekleyen: Zeliha İlknur DENİZER - Tarih : 27-12-2012)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

HastaYön. MADDE 17 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

HastaYön. MADDE 17 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

HastaYön. MADDE 17 Türkçeleştirme Önerileri

Hasta, sağlık kurum ve kuruluşlarında bulunan kayıtlarında eksik, belirsiz ve yanlış tıpsal ve kişisel bilgilerin tamamlanmasını, açıklanmasını, düzeltilmesini ve sağlığının son durumunu ve kişisel durumuna uygun duruma getirilmesini isteyebilir. Bu hak, hastanın sağlık durumuyla ilgili yazanaklara karşı çıkma ve aynı ya da başka kurum ve kuruluşlarda sağlık durumuyla ilgili yeni yazanak oluşturulmasını isteme haklarını de kapsar.
(Şerh No: 14200 - Türkçeleştiren: Zeliha İlknur DENİZER - Tarih : 28-12-2012)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03241491 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.