Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

KiraK. MADDE 4

     
 
6570 S.lı Gayrımenkul Kiraları Hakkında Kanun MADDE 4
Mobilyalı olarak kiraya verilen gayrimenkulerin, bu kanuna göre taayyün eden yıllık kira bellerine mobilya için belediye encümenlerince takdir edilen kıymetin yüzde yirmisinden fazla zam yapılamaz. Şu kadar ki bu suretle zam olunacak miktar kira bedelinin yıllık tutarını geçemez.

Kira müddetinin hitamından bir ay evvel yazı ile haber vermek şartiyle kiralayan mobilyalarını kısmen veya tamamen geri alabilir. Bu takdirde mobilyalar için yapılan zam nispetinde kiradan indirme yapılır.
 1  Türkçe    1  Ses Dosyası    (Madde son güncelleme Admin, 24-09-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

KiraK. MADDE 4 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

KiraK. MADDE 4 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

KiraK. MADDE 4 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

KiraK. MADDE 4 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

KiraK. MADDE 4 Türkçeleştirme Önerileri

Döşemeli olarak kiraya verilen taşınmazların bu yasaya göre belirlenen yıllık kira ederlerine döşeme için belediye yarkurullarınca biçilen değerin yüzde yirmisinden fazla artış yapılamaz. Şu kadar ki bu yolla yapılacak artış, kira ederinin yıllık tutarını geçemez. Kira süresinin sona ermesinden bir ay önce yazı ile bilgilendirmek koşuluyla kiralayan döşemesinin bir kısmını ya da tamamını geri alabilir. Bu durumda döşeme için yapılan artış oranında kiradan indirim yapılır.
(Şerh No: 188 - Türkçeleştiren: Özge YÜCEL - Tarih : 24-11-2009)

Bu Maddeye Ses Dosyası Ekleyin

KiraK. MADDE 4 Ses Dosyaları

Görme engelli meslektaşlarımız için ses dosyası
(Şerh No: 7643 - Ekleyen: Av.Nur Hayat BURAN - Tarih : 27-09-2010)

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02936006 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.