Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Logusa halimle terkedildim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-12-2015, 10:17   #1
Konuk

Varsayılan Logusa halimle terkedildim

Yaklaşık iki yıllık evliyim evlenmeden once isim çok iyiydi evlendikten sonra eşim is yeri açtı benim evle işle birde onun işine yardım etmeye çalışmak ağır geldiği için esimle ortak kararla işimi bıraktım bir kaç kart borcum vardı eşim kendisinin odicegini ona yardım etmemi istedi kabul ettim bu arada hamileydim işimi bıraktıktan sonra eşim bana çok kötü davranmaya evden işten kovaya başladı cocugumu o dönem düşürdüm bana bi cocuk bile veremedin diye hakaretlere başladı bu seferde yeniden hamile kalmamı istedi ben çok taraftar değildim ama kaldım hamileligimde yine brni işten kovup bitane 17 yaşında kız dükkana aldı çok samimi olduklarını söylemem rağmen samimiyete devam etti hatta bu durumu kabul etmediğim için evi terketti bana hiç para vermedi hamile halimle elektriğimiz kesilen dek yinede durdum evimde elektrikte kesilince anneme gittim tedbir nafakasi icin başvurdum tam ona kağıt gittiğinde tekrar döndü yalvardi yakardı affettim suan doğumum oldu benegimin 15 inci gününde bizi bebege takılan altınları vermediğim için terketti ki bi kısmını aldı zaten bebegim 50 günlük bana 750tl verim bosan diyor ev evlendikten sonra onun parasıyla alındi ama hala kredisi devam ediyor bana daha fazla alamazsın diyor biz evimize sadece 1000 tl faturalar a 500 tl ödüyor uz ben 750 tl yle kirayami çıkamam Bağkur da ödemiyor herseyimizz masraf sizce bu konuda tazminat acabilirmiyom cidden nafaka sadece 750 tlmi bağlanır evden hak alabilirmiyim şimdiden tesekkurler
Old 14-12-2015, 12:35   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,
1-Boşanma istemiyorsanız tedbir nafakası talep edebilirsiniz

Boşanma olmaksızın Aile Mahkemesinden tazminat talep edilememektedir.

Boşanma davası açarak veya açılan boşanma davasına verilen cevap ile ve (-karşı dava da açılabilir-) boşanmaya karar verildiğinde koşulları varsa maddi manevi tazminat talep edilebilir.

Boşanma davası süresince kendiniz ve çocuk için tedbir nafakası,boşanma kararı verilip kesinleştikten sonra geçerli olmak üzere yoksulluk ve iştirak nafakası talep edilebilir.
Nafaka miktarı konusunda tahmin yürütmek mümkün değildir.Dosyanıza göre değerlendirilecektir.

2-Evlilik süresi içinde edinilen ev için :kazançlarla ödenen kısım edinilmiş maldır.Bu miktarın yarı değerini talep edilebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi