Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

yanlıs teshis

Yanıt
Old 29-10-2012, 22:23   #1
Konuk

 
Varsayılan yanlıs teshis

2003 yılında ******hastanesıne gıttım karın agrısı yan agrısı teshısıyle fmf (aılevı akdenız atesı) tanısı koydular kurul raporu verıp colsısın ısımlı ılacı 2 yıl kullanmam gerektıgını belırten kurul raporu verdıler daha sonra 2007 yılında yıne kurul raporu verdıler aynı ılacı kullanmam gerektıgıne daır ve doktorlar gelmene gerek yok ılac agrı nobetını azaltıcak ve atesın cıkmayacak dedı ömur boyu kullanacaksın raporun bıttıkce gel cıkart dendı 2012 yılı agustos ayında bobrek tası dusurdum ve bırdaha agrım olmadı fmf agrısı denen agrı sureklı oluyordu fakat gectı doktora gıttım fmf degılsın dendı kac yıldır gunde 4 tane ılac kullandım bosyere ılac yuzunden sureklı dokuntu bulantı ıshal yasadım yasal olarak neyapmam gerekıyor bosa yıllarca ılac kullandım
Old 30-10-2012, 10:33   #2
üye7160

 
Varsayılan

Sayın Konuk,teşhisinizin hatalı olduğunu düşünüyorsanız,öncelikle tam teşekküllü bir hastaneden sağlık durumunuzla ilgili bir rapor almanızı öneririm.Söz konusu rapor ile FMF hastası olmadığınız kesinleşir ise, FMF hastası olmamanıza rağmen hatalı teşhiş konularak tedavi edildiğinizi , maddi ve manevi zararlara uğradığınızı belirterek ve elinizdeki tüm eski ve yeni raporları da ibraz ederek mahkemede sorumlular aleyhine tazminat davası açabilirsiniz.Ayrıca yine sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki destek alınız.
Old 23-11-2012, 11:26   #3
Av.Berte Çakmakçı

 
Varsayılan

Öncelikle geçmiş olsun,
öncelikle size FMF hastası olmadığınızı söyleyen doktordan koymuş olduğu bu teşhise nasıl vardığı konusunda ayrıntılı bilgi almanızı öneririm, doktorunuzla yapmış olduğunuz görüşmeler neticesinde size daha öne koyulan FMF hstalığı teşhisinizin hatalı olduğunu düşünüyorsanız; tam teşekküllü bir hastaneden sağlık durumunuzla ilgili bir rapor almanızı ve almış olduğunuz rapor ile FMF hastası olmadığınız kesinleşir ise; hatalı teşhiş ve tedavi ye maruz kaldığınızı , maddi ve manevi zararlara uğradığınızı belirterek ve elinizdeki tüm eski ve yeni raporları ve varsa başkaca belgeler ile savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve uğramış olduğunuz maddi ve manevi zararların tazmini için dava açabilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki destek almanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla,
Av. Berte ÇAKMAKCI
http://www.cakmakcisener.com/
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Nufusta Yanlıs Kaydettirilen Yas Nasıl Duzeltilebilir? sultan Hukuk Soruları Arşivi 2 27-02-2002 20:38


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03455997 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.