Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

kooperatif ferdileşmesinde usulsüzlük

Yanıt
Old 04-09-2012, 22:14   #1
Av. SEZGİ SARISALTIK

 
Varsayılan kooperatif ferdileşmesinde usulsüzlük

değerli meslektaşlar;
bir konuda fikirlerinize ihtiyaç duymaktayım.
x yapı kooperatifinde ferdi mülkiyetler yapılmadan önce üye olmayan bir şahıs adına kooperatif yönetiminin vekalet verdiği şahıs tarafından ( bu kooperatif arsa sahibi ayrıca )tapulama işlemi yapılıyor. ardından bu şahısa bu dairenin satılması söyleniyor ( tapu üzerine yapılan ve satışı yapan kişi kooperatiften vekalet alan şahsın çalışanıdır ).
akabinde ortaya çıkan bir sıkıntı neticesinde işlemler gün ışığına çıkyor ve asıl hakeden kooperatif üyesi tapu iptal ve tescil davası açıyor ve bu kişi fiilende dairede oturmaya başlamış durumda.
bu aşamada tapu üzerine yapılan ve satması istenilen çalışanda davalı olarak gösteriliyor. burda şahsın sorumluluğu nedir, ne gibi bir sıkıntı doğabilir ve savunmada nelere dikkat edebiliriz.
şimdiden değerli bilgilieriniz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. ( not: acil cevaplar için ayrıca teşekkürler )
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
tebligatta usulsüzlük? avangardea Meslektaşların Soruları 12 18-07-2012 14:50
Tebligatta usulsüzlük var mı? lawyerr35 Meslektaşların Soruları 8 14-06-2012 16:49
Anonim Şirket Tasfiyesinde Usulsüzlük HALİT SİNAN ALİNAK Meslektaşların Soruları 0 13-03-2008 18:01


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03575611 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.