Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Davayi Hangİ Mahkemede AÇmaliyim???

Yanıt
Old 05-04-2012, 12:35   #1
tuby

Varsayılan Davayi Hangİ Mahkemede AÇmaliyim???

Müvekkilim, muhasebecisinin yaptığı kayıt hatasından dolayı adına tahakkuk eden yaklaşık yünbin TL vergi cezasını ödemek zorunda kalmıştır. şimdi müvekkilim ödediği cezayı muhasebecisinden talep etmek istiyor. davayı asliye hukuktamı açmalıyım yoksa vergi mahkemesinde mi?
Old 05-04-2012, 18:41   #4
AV.HANİFE

Kişi aleyhine açılacak davaları idare ve vergi Mahkemesinde açamazsınız..
Old 05-04-2012, 21:45   #5
Av. Kübra İSLAMOĞLU BAYER

Şahıstan zararınızın giderilmesini talep edeceğinize yani devletten ödediğiniz vergiyi geri istemeyeceğinize göre tabiki adli yargı yoluna başvurmalısınız. İşin ticari olup olmadığına göre de asliye ticaret / hukuk mahkemesinde açmalısınız.
Old 06-04-2012, 13:45   #6
JACELYN

ben bu sorunun meslektaşım tarafından şaka mahiyetinde sorulmuş olduğunu düşünüyorum. adli yargı içinde farklı görevli mahkemeler belki düşünülebilir ama muhasebeciye karşı idari yargıda dava açmak. yok canım şaka bence
Old 06-04-2012, 13:57   #7
Av.Suleyman.Karadag

Alıntı:
Yazan JACELYN
ben bu sorunun meslektaşım tarafından şaka mahiyetinde sorulmuş olduğunu düşünüyorum. adli yargı içinde farklı görevli mahkemeler belki düşünülebilir ama muhasebeciye karşı idari yargıda dava açmak. yok canım şaka bence

Sizinle aynı fikirdeyim. Hatta yazmak isteyip de yazamadıklarınıza da katılıyorum
Old 06-04-2012, 14:07   #8
JACELYN

İnanın ukalalık yapmak için yazmadım bu mesajı, kimseyi kırmak da istemem. Hukuk denen şu gayya kuyusunda bilmediğim ( ve bilmediğimiz) o kadar çok şey var ki. Hep de olacak. Ama hani geçenlerde şu bilgi yarışmasında bir kız vardı ya siyaset bilimi okuyup da meclisin diğer adına yüce divan demişti. Bu da onun gibi birşey.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi