Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

babalık davası ne kadar zamanda sonuçlanır?

Konuyu Kilitleyin
Old 10-12-2011, 08:48   #1
Konuk

 
Önemli babalık davası ne kadar zamanda sonuçlanır?

24,10,2010 doğumlu evlilik dışı doğan çocuğum var.doğumundan itibaren 1 yıl geçmeden babalık davası açtım. hakim kayyım ataması istedi ve dava ertelendi.merak ettiğim dna testi ne zaman yapılır ve çocuğun babanın soyadını alması ne kadar sürer? dava ne zaman sonuçlanır?
Old 10-12-2011, 09:07   #2
Av.Cengiz Aladağ

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
24,10,2010 doğumlu evlilik dışı doğan çocuğum var.doğumundan itibaren 1 yıl geçmeden babalık davası açtım. hakim kayyım ataması istedi ve dava ertelendi.merak ettiğim dna testi ne zaman yapılır ve çocuğun babanın soyadını alması ne kadar sürer? dava ne zaman sonuçlanır?

Sayın konuk,
Davanızın ne kadar süreceğini söyleyebilmek için müneccim olmak bile yetmez. Bu süre, mahkemenin iş yoğunluğuna, karşı tarafın itiraz ve delillerine, sizin davayı gerektiği gibi takip edip etmediğinize göre değişir.
Ama davanızı bir avukatın doğrudan hukuki yardımını alarak takip ederseniz, yargılama usulünü bilmemekten kaynaklanan gecikmeler ve hak kayıpları yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.
Old 10-12-2011, 19:54   #3
zafer43

 
Varsayılan

Sayın konuk,

Baba halen sağmı?
Davalı baba sağ ise davayı kabul ediyormu?
Kabul ediyorsa nufusa tanıma beyanında bulunur diğer incelemelere gerek kalmaz,
Anladığım kadarıyla baba olduğu iddia edilen kişi bunu kabul etmiyor,

Çocuğun temsili için kayyım tayini mecburi,Mahkemeye yardımcı olup bir yakınınızı kayyım adayı olarak bildirir ve duruşmaya götürürseniz kısa sürede bunu aşabilirsiniz,
Öte yandan DNA testi için kayyım tayini sonucunu beklemenize gerek kalmadan talepte bulunabilirsiniz,

Baba sağ değilse mahkemenin iddia edilen şahsın mezarını açıp materyal alması gerekir bu biraz zaman alabilir Hukuki yardım almayı tavsiye derim.
saygılarımla...
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Yurtdışında Verilen Kararın Tanınması İçin Açılan Dava Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 28-10-2011 11:22
babalık görevini yapmayan boşanmış eşe babalık davası Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 5 26-05-2010 11:55
adli yardım başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 07-02-2010 19:08
Temyiz Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 10-09-2009 09:52


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03081799 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.