Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İnfaz edilen cezaya ilişkin yeniden yargılanma hakkı

Yanıt
Old 20-05-2010, 13:26   #1
vkguzel

 
Varsayılan İnfaz edilen cezaya ilişkin yeniden yargılanma hakkı

Öncelikle selamlar meslektaşlarım,

Müvekkilim başka bir suçtan dolayı 2 ay kadar cezaevinde kaldı. Tahliye işlemleri yapılırken bir karşılıksız çek dosyasından cezası olduğu ortaya çıktı. Kendisi tekrar cezaevine girmek istemediği için, günün kalan yarısında çek bedelini denkleştirip, adli para cezası olarak parayı yatırdık ve cezası indaz edilmiş oldu.

Avukatı olarak ertesi gün dosyayı incelediğimde kararın kendisine tebliğ edildiği yazmaktaydı. Ben de bu durumu kendisine ilettim, gittik dosyayı inceledik imzanın kendisine ait olmadığını iddia etti. Gelinen noktada mahkeme tebligatı kendisine yapılmadığı (ama kime yapıldığını bilmemekle beraber kimseyi de töhmet altında bırakmak istemem) için savunma hakkının kısıtlandığını düşünüyoruz. Bu aşama da mahkemeden tekrar yargılanma talep edebilir miyim ve yatırdığımız çek bedelini geri alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
iptal edilen idari işlemin aynı hatayı içerir şekilde yeniden yapılması av.bilge yılmaz Anayasa ve İdare Hukuku Çalışma Grubu 5 10-12-2013 22:59
takipten feragat ve aynı alacağa ilişkin yeniden takip yapma av.sibell Meslektaşların Soruları 0 04-02-2010 15:06
yasama dokunulmazlığı ve adil yargılanma hakkı innocencioonesto Hukuk Sohbetleri 0 10-09-2008 17:14
ceza mahkemsinde asker hakim ve yeniden yargılanma Rauf Meslektaşların Soruları 1 13-04-2006 15:16
Son 5 Yilda Turkiyede İnfaz Edilen Cezalarla İlgili İstatistik Gulizar Hukuk Soruları Arşivi 1 27-02-2002 16:35


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02452993 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.