Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Acil Cevap Lütfen,Anlaşmalı Boşanmaya İkna,Boşanma Sırasında İstenmeyen Nafaka

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-04-2009, 19:55   #1
Konuk

Varsayılan Acil Cevap Lütfen,Anlaşmalı Boşanmaya İkna,Boşanma Sırasında İstenmeyen Nafaka

merhabalar . 20 yıllık eşimden yaklaşık 3 ay önce anlaşmalı ayrıldık. eşim kredi kartı ve kredi borçları yüzünden eve haciz geleceğini öne sürerek boşanmak istedi.beraber gidip dilekçe verdik , davacı ben gözüküyorum , boşandık ve işi olmadıgı ıcın nafaka istemedim. 11 yasındakı erkek cocugumun velayetını esıme verdım. 19 yasında bır kızımda var. boşanmamızdan kısa bir süre sonra yüksek maaşlı bir işe girdi. suanda hıcbır gelırım yok . tekrar dava açıp nafaka veya tazminat talep edebilirmiyim ? suan evlenmek uzere , baska bır bayandan 3 yasında bır kızı varmış.benı oyun yaparak boşamış oldugunu yenı öğrendik. şimdiden teşekkürler
Old 24-04-2009, 23:40   #2
üye8180

Sayın Konuk, boşanırken aile mahkemesine sunduğunuz protokole bakılmalıdır. Anlaşmalı boşanmalarda taraflar, boşanma ve boşanmanın neticeleri konusunda tam bir mutabakata varmış olmalıdırlar. Şayet protokolde, eşinizden, nafaka, maddi ve manevi tazminat, menkul ve gayrımenkul hak iddianız olmadığını beyan etmişseniz, sonradan, kendiniz için nafaka ve tazminat talep edemezsiniz.
Old 25-04-2009, 00:20   #3
Konuk

Varsayılan nafaka

elimizdeki evraklara baktık. protokol yok ama mahkeme kararı var. davacı ben gözüküyorum .' tarafların beyanları nazara alınarak kendılerı ve müşterek çocuk için nafaka ve tazminat konusunda karar verilmesine yer olmadıgına .evliliğin mali sonuçları konusunda anlaştıklarını,birbirlerinden alıp verecek mallarının katkı payı ve katılma alacagının olmadıgını,yargılama giderlerde talep etmediginiboşanmaaya karar verilmesi,' diyor. fakat biz evliyken bir araba aldı
Old 25-04-2009, 12:04   #4
üye8180

Nafaka ve tazminat konusunda açıkça bir feragat olmadığı anlaşılıyor. Bu sebeple, boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren 1 yıl içinde olmak kaydıyla nafaka ve tazminat davası açabilirsiniz. Boşanma sebebiyle yoksulluğa düştüğünüzü ve boşanma sebebiyle mevcut ve beklenen maddi yararlarınızın zedelendiğini, yine boşanmaya sebep olan olaylarda, kişilik haklarınızın zedelendiğini vs. ispatlamak durumundasınız.

Avukat yardımı almanız, yoksulsanız bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanız yerinde olacaktır.
Old 25-04-2009, 16:35   #5
Konuk

Varsayılan çok teşekkür ederiz

çok yardımınız oldu gerçekten iyiki varsınız .
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi