Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Protokolüne Uyulmaması

Yanıt
Old 26-11-2007, 18:21   #1
Konuk

 
Soru Boşanma Protokolüne Uyulmaması

EŞİmle 10 Ekİm Tarİhİnde BoŞandik.boŞanma ProtokolÜnde Benİm Kredİ Kartimla YapmiŞ OlduĞu BorÇlari Hazİran Ayina Kadar Bankaya ÖdeyeceĞİ Karari Verİldİ.ancak 5 Kasim İlk Taksİdİnİn ÖdenmedİĞİ Bİlgİsİ Banka Tarafindan Bana İletİldİ.Şİmdİ Kendİsİ 7 Aralikta Tamamini ÖdeyeceĞİnİ SÖylÜyor.borÇlarina Sadik OlmadiĞini BİldİĞİm Eskİ EŞİmİn Bu BorÇlari ÖdemeyeceĞİnİ,edİndİĞİm TecrÜbelerİmden Bİlİyorum.borÇlarini Ödememek İÇİn Adres DeĞİŞİklİĞİ Bİle Yapacak Bİrİdİr.bu Durumda Hukukumuzun Bana VerdİĞİ Herhangİ Bİr Yetkİ Vs Var Midir?İzlemem Gereken Yol Nedİr?
Old 26-11-2007, 19:57   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Boşanma protokolü ; hakim tarafından uygun görülmüş ve boşanma kararının hüküm bölümüne geçirilmiş ise,icra takibine konu yapılabilir.

Bu nedenle boşanma ilamınızın kesinleşip kesinleşmediği ve icra takibine uygun bir karar oluşturulup oluşturulmadığı ve icra takibi konusunda bir avukattan yardım almanızı öneriyorum.

Mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz yer baro adli yardım servisinden yararlanabilirsiniz.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Boşanma davasında eşe boşanma tazminatı olarak verilen ev Av.Pınar Ertunç Meslektaşların Soruları 16 25-04-2018 12:20
Boşanma davasında yetkili mahkeme ve boşanma sebebi ile takıların iadesi askeri hakim Meslektaşların Soruları 18 03-05-2011 12:17
Boşanma Protokolüne Aykırılık attorneytalay Meslektaşların Soruları 3 24-10-2007 18:17


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03381610 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.