Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Sonrası Çocuğun Sosyal Güvencesi

Konuyu Kilitleyin
Old 14-11-2007, 10:38   #1
Konuk

 
Soru Boşanma Sonrası Çocuğun Sosyal Güvencesi

Boşanmak için dava açtım, ben çalışmıyorum, kocam çalışıyor ve bebeğimizin babasından dolayı sigortası var.Boşanma sonrası velayet bana geçecek, bebeğimin sigortası velayeti bende olduğu için kesilir mi yoksa devam eder mi?
Teşekkürler
Old 14-11-2007, 11:05   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Boşanma davası sonrasında eşiniz ile sizin aranızdaki hukuki bağ ortadan kalkacaktır.Her iki eş bakımından ise çocuğa karşı olan yükümlülükler devam edecektir.

Bu nedenle çocuğun başka bir sosyal sigortası olmadığı sürece , çocuk ,babasının sigorta güvencesi ve olanaklarından yararlanmaya devam edecektir.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Avukatların Sağlık Güvencesi Av.Kadir Hukuk Sohbetleri 15 05-03-2008 09:46
çocuğun sosyal güvencesi var mı? Arif Aydın Meslektaşların Soruları 1 08-08-2007 10:45
Sünnet, sağlık güvencesi kapsamına alınıyor Seyda Hukuk Haberleri 9 13-04-2007 22:37


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04997993 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.